Jön a kérdezz-felelek videó Maruzsa Zoltánnal? Most ti is kérdezhettek

A fiatalokért felelős helyettes államtitkárnak Rácz Zsófiának tehettek fel kérdéseket az idei érettségiről.

  • Eduline

A helyettes államtitkár a tervek szerint pedig Maruzsa Zoltán közreműködésével válaszol majd. A bennetek is vannak kérdések, nem kell mást tennetek, mint megírni Rácz Zsófiának instagramon.

Instagram/zsofia.laura.racz

Kattintsatok az instasztorijára és tegyétek fel a kérdéseket. Mi már megtettük.

Nem mindenhol marad el az idei ballagás, szuper ötlettel álltak elő

A legtöbb iskolában nagy valószínűséggel elmarad az idei ballagás, van azonban, ahol csak elhalasztották az ünnepséget, sőt, egy iskolában alternatív megoldást is találtak az eseményre.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu