Kirándulásszervezés és újságolvasás a németérettségi negyedik részében

Egy hivatalos levelet és egy véleményt kell megfogalmazniuk a németből középszinten érettségizőknek.

  • Eduline

Németérettségi középszinten: itt találtok minden megoldást egy helyen

2019-es németérettségi: feladatok és megoldások elsőként itt!

Kirándulásszervezés és újságolvasás: ez a két téma a középszintű németérettségi utolsó részében. Az első feladatot hivatalos levél formában kell megoldaniuk, utóbbit - ami a napi újságolvasás, hírszerzés formáit járja körbe - pedig egy fórum bejegyzéseként.

Az idegen nyelvi – írásbeli – érettségi utolsó része a vizsgázók íráskészségét méri. A feladatok azt tesztelik, képesek-e az érettségizők egy megadott téma alapján szöveget írni, véleményt megfogalmazni, változatosan használni meglévő szókincsüket, megfelelő felépítésű, műfajú és stílusú szöveget alkotni.

Változó, hogy pontosan milyen műfajú szövegeket kell írni ebben a vizsgarészben – internetes hozzászólás, e-mail, meghívó, magánjellegű vagy hivatalos levél, napló- vagy blogbejegyzés.

A farmer története és egy német matematikus a középszintű németérettségi első részében

Egy német matematikusról, egy orosz balett-táncosról, a farmer történetéről, valamint egy képregénymúzeumról is kaptak szöveget a németből középszinten érettségiző diákok.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.