Kötelező tantárgy a lövészet a lengyel iskolákban

A lengyel kormány szerint azért van erre szükség, hogy a lakosság fel tudjon készülni az esetleges orosz támadásra.

  • Rodler Lili

Már pár hónapja már tanulják a diákok a lövészetet a lengyel iskolákban - derül ki a Deutsche Welle riportjából.

 

„A gyerekeink a jó oldalon állnak, és meg akarják védeni a hazánkat” – válaszolta az egyik tanár arra a kérdésre, hogy a szülők mit szólnak, hogy a gyerekeik fegyverhasználatot tanulnak.

„Olyan világban élünk, ahol muszáj felkészültnek lenni, ezért pozitívnak gondolom, hogy már nem egy fakultatív tantárgy a lövészet” – ismerte el az iskola igazgatónője. Mivel az orosz-ukrán konfliktus a közvetlen szomszédságukban zajlik, tartanak attól, hogy mi van, ha esetleg az ő határaikon túlra is átterjed a háború. Erre szeretnék felkészíteni a gyerekeket is.

A tanórákon megtanulják a gyerekek a fegyverek szét- és összeszerelését, tisztítását és a megfelelő használatát. Fontos megjegyezni, hogy a diákok nem éles lőszerrel tanulnak, hanem direkt ebből a célból fejlesztett lézeres fegyverekkel gyakorolhatják a célzást.

 

Hozzászólások

Csömör polgármestere szerint tanárok távozásához vezethet a leszavazott igazgató kinevezése, a minisztérium magyarázatát pedig vitatja

Egy hónapon keresztül az igazgatóhelyettes intézte a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola ügyeit, miután a tantestület nem támogatta a korábbi igazgató pályázatát. A minisztérium végül mégis Bátovszky Jánost bízta meg újabb egy évre az iskola vezetésével. A döntés ellen Fábri István polgármester is felszólalt, és levélben kérte annak visszavonását. Most az Eduline-nak azt is elmondta, hogy az igazgató kinevezésének körülményei szerinte ellentmondanak a minisztérium korábbi magyarázatának.

@eduline.hu

5 fontos kifejezés, ami a mindennapjaitok része lesz az egyetemen #egyetem #eduline #collegelife #magyartiktok #fy

♬ eredeti hang - eduline.hu

Kötelező részt venni a hétvégén tartott évnyitón?

A válasz nem egyszerű igen vagy nem. Az iskolakezdés közeledtével több család számára is kellemetlen meglepetést jelenthet, ha az iskola hétvégén tartja meg a tanévnyitó ünnepséget. Felmerül a kérdés, hogy kötelezhető-e egy diák arra, hogy pihenőnapon is megjelenjen az iskolában?