Akár 32 ezerre forintra is megbírságolhatják a flakonokat gyűjtő tizenéveseket

Remekül kiegészítheti a zsebpénzt vagy az ösztöndíjat, ha a diák összegyűjti az 50 forintos palackokat és visszaváltja. Azonban ebben az esetben, ha rajtakapják, akár 32 ezer forintos bírságot is kaphat.

A palackok visszaváltása a diákok körében is egyre népszerűbb. Azonban az ORFK Díványnak elküldött válaszából kiderült, hogy műanyagpalackokat, alumíniumdobozokat és üvegeket nem szabad kivenni a kukából, mert az települési hulladéknak minősül, ami a hulladékkezelő társaság tulajdonát képezi.

Ha valaki kiszedi a szemétből a palackokat, és rajtakapják, akkor szabálysértési eljárás indul ellene. Arról nem beszélve, hogy a rendőr  6500- 65 000 forintos helyszíni bírságot szabhat ki rá. Ha a palackozó fiatalkorú, vagyis 18 évnél fiatalabb,de 12 évnél idősebb, akkor legfeljebb 32 500 forintos büntetésre számíthat.

 

 

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.