Doktori címe van a párizsi paralimpia egyetlen magyar lovasának

Legutóbb 20 évvel ezelőtt képviselte Magyarországot lovas a paralimpiai játékokon.

  • Székács Linda

Jogászként végzett dr. Fonyódi Ildikó, aki 20 év után az első magyar díjlovagló a párizsi paralimpián lovával, Bojengellel. Korábban csak Andics Bernadett és Sándor Béla képviselte Magyarországot a 2004-es athéni paralimpián.

"Jogász végzettsége mellett edző, sportoló és sportvezető is egy személyben, továbbá fiatal, képzetlen lovakat képez ki díjlóvá" - írják Fonyódi Ildikóról a Magyar Paralimpiai Bizottság honlapján.

A sportoló 13 éves kora óta lovagol. 2019-ben rosszindulatú daganatot találtak a combcsontjában, ezért eltávolították a combcsontja alsó és a sípcsontja felső részét, valamint a combizom lágyrészeit. Fonyódi ezt követően tumor-protézist kapott, másfél évnyi rehabilitáció után pedig visszatért a lovagláshoz, immár parasportolóként.

 

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.