Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Kikapcsolódásként sokszor görgetitek az instát? Szerettek érdekes, inspiráló dolgokat nézegetni a falatokon? Mutatnunk néhány szuper oldalt, amit érdemes követni.
Ha nemcsak céltalanul szeretnétek nézegetni az instát, hanem kikapcsolódás közben kicsit inspirálódnátok is, akkor érdemes olyan oldalakat követni, amiket ezzel a céllal hoztak létre. A teljesség igény nélkül jöjjön nyolc instagram oldal, amit ajánlunk nektek.
gizdaszavak
Egy oldal tele furcsa, ismeretlen, viccesen hangzó szavakkal. Itt megtanulhattok naponta egy új, gizdaszót, sőt akár küldhettek is ötleteket.
historyphotographed
Történelem képekben. Szuper oldal, ha szeretitek vizuálisan átélni a történelmet. Láthattok például fotót 1930 környékéről, amin a világ egyik legnagyobb lova van, de megnézhetitek Einsteint is az 1939-es világkiállításon.
natgeotravel
Egy oldal, ahol a National Geographic fotósainak szemével nézhetitek a világot. Érdekes képek, különleges helyekről.
tízkicsikönyv
Ha szerettek olvasni, akkor mindenképpen ajánlott ez az oldal, ha pedig nehezen veszitek rá magatokat az olvasásra, akkor is, hiszen hamar kedvet kaptok a posztoktól. Ha nyárra kerestek olvasmányt, akkor biztosan találtok legalább egyet, amivel őszig végeztek.
budapestmemoir
Ismét egy oldal, ahol régi fotókat nézegethetünk, részesei lehetünk a történelemnek, de most csak Budapest van a főszerepben.
vatesproject
Biztosan sokan ismeritek már ezt az oldalt, hiszen rengeteg követővel rendelkezik. Idézetek minden mennyiségben, minden élethelyzetre.
movie__gasm
A filmek kedvelőinek egy igazi kincsesbánya ez az oldal. Idézetek filmekből minden mennyiségben. Megtaláljátok köztük a kedvenc filmeitek?
filmtourismus
Még egy igazi csemege a filmrajongóknak. Az oldal lényege, hogy a blogger elutazik az ismert filmes helyszínekre és ott fotóz, illetve megpróbálja „létrehozni” a filmek különböző jeleneteit egyszerű eszközök segítségével.
A legjobb egyetemeken tanulnak majd a nemzetközi kémiaolimpia versenyzői
Melyik egyetemre tippeltek? Annyit elárulunk, hogy ez nem magyar intézményeket jelent.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Több képesítési feltételt eltörölnek, az elvárt vezetői gyakorlat ideje is csökken. Hétfő este a Magyar Közlönyben kihirdették a köznevelési törvény múlt héten elfogadott módosítását, amely visszaadja az iskolaigazgatók munkáltatói jogait.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Előrelépésnek tartja az iskolai autonómia szempontjából a köznevelési törvény módosítását a Civil Közoktatási Platform (CKP), ám úgy vélik, több fontos garancia továbbra is hiányzik a szabályozásból.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.
Szeptember 4-ig várják az adományokat.