Gólyatábor szavazás: ti elmentek vagy inkább otthon maradtok?

Hamarosan jönnek a gólyatáborok, amikről sok leendő egyetemi hallgató úgy gondolja, hogy kihagyhatatlan. Ti elmentek idén és buliztok egy nagyot, vagy inkább otthonról készültök az egyetemi életre?

  • Eduline

Ki marad otthon és ki megy el a több napos bulira? A kérdés fontos, hiszen egy világjárvány közepén járunk és nehéz eldönteni, hogy mi a biztonságosabb és mi a jobb döntés.

Van olyan egyetem, ahol már bejelentették, hogy elmarad a gólyatábor, ilyen például az Óbudai Egyetem. Máshol úgy döntöttek, hogy megtartják, a Miskolci Egyetem 2020. augusztus 23-tól augusztus 27-ig tervezi a gólyatáborát.

Kíváncsiak vagyunk a véleményetekre. Ha felvesznek titeket egyetemre, akkor elmentek a gólyatáborba vagy inkább otthon maradtok? Szavazzatok!

Itt tudtok szavazni:

Mennyiért lehet most találni budapesti albérletet?

Már most nagy keresésben vagytok, mert ősztől albérletre lenne szükségetek? Megnéztük, hogy ezen a nyáron milyen árakkal kell számolnotok, ha Budapesten szeretnétek lakást bérelni.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Középiskolai felvételi: hány ponttól esélyes, hogy behívják szóbelizni a hatodikosokat egy budapesti elitgimibe?

2025-ben alsó hangon legalább 73-76 pontos központi írásbelire volt szükség ahhoz, hogy valaki elmehessen egy fővárosi topgimnázium szóbelijére hatodikban. Az eddig közzétett adatokból látszik, hogy a hatodikosok átlagpontszáma magasabb lett matekból és magyarból, így könnyen előfordulhat, hogy idén még magasabbak lesznek a szóbeli behívási ponthatárok.

„Az számít erénynek, ha valaki vállalja az egyéniségét és a saját látásmódját” - interjú a MOME megbízott rektorával

Nem titok, hogy bizonyos művészeti pályákon a megélhetés komoly kihívást jelenthet. Ugyanakkor a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen megszerezhető tudás iránt egyre nagyobb az igény, hiszen a körülöttünk lévő világ minden részlete a tudatos tervezés és a vizuális gondolkodás eredménye. A művészeti képzésekről Kovács Csaba megbízott rektorral beszélgettünk. Az interjú a HVG Diploma 2026 különszámában jelent meg.