Elindult a jelentkezés: friss diplomásként havi 300 ezer forintot kaphatnak ennek az ösztöndíjprogramnak a résztvevői

A 10 hónapos szakmai gyakorlat során belföldön és külföldön is dolgozhatnak a pályakezdő diplomások.

Október 15-ig jelentkezhettek a Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogramra. A kormány utánpótlásképző és karrierindító programjának keretében bekapcsolódhattok a minisztérium munkájába és nemzetközi gyakorlatot is szerezhettek Magyarország külképviseleteinél vagy nemzetközi szervezeteknél.

Ki jelentkezhet az ösztöndíjra?

Minden 30 év alatti, legalább egy diplomával rendelkező személy jelentkezhet a programra. A kikötések között szerepel, hogy beszélnetek kell legalább egy idegen nyelvet és nem utolsó sorban érdeklődtök a közigazgatási pálya iránt.

Bármilyen alapképzésen szerzett diploma megfelel a jelentkezéshez, és akár a mesterképzés elvégzése közben is részt vehettek a programban.

Miből áll a program?

Az ösztöndíjprogram belföldi és külföldi szakaszokból áll: eltölthettek 7 hónapot egy hazai minisztériumba, majd 3 hónapig Magyarország külképviseleti szerveinél, nagykövetségeken, főkonzulátusokon és nemzetközi szervezetek melletti állandó képviseleteknél dolgozhattok.

Mennyi ösztöndíj jár érte?

A tájékoztató szerint 7 hónapon át belföldön havi 300.000 Ft-ot, majd 3 hónapon keresztül a célország függvényében külföldön átlagosan havi 670.000 Ft ösztöndíjat adnak a résztvevőknek.

A Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogramra itt tudtok jelentkezni, a jelentkezéssel kapcsolatos információkról pedig itt olvashattok bővebben.

 

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.