A fiatalok közel harmada tervez külföldi nyaralást idén

A nyári fesztiválokról pedig a 15-29 évesek 29 százaléka nyilatkozta azt, hogy részt vesz majd valamelyiken egy friss felmérés szerint.

  • Tornyos Kata

A jelenlegi gazdasági helyzetben többeknek le kell mondaniuk a nyaralásról, vagy legalábbis szűkösebb költségvetést szánnak rá. Az Ifjuságkutató Intézet felmérése szerint  a fiatalabb, 15-19 éves korosztályt érinti legkevésbé a jelenlegi helyzet: a megkérdezettek 46 százalékát nem jellemzi, hogy megfontoltabban terveznék a nyaralásukat – olvasható az MTI-n.

Az iskolai végzettség is hatással van a vakációra:

Az iskolai végzettség emelkedésével nő annak valószínűsége, hogy nem változnak a nyaralási elképzelések: az alapfokú végzettségűek 61 százaléka, a diplomások 43 százaléka mondott le eredeti terveiről. Külföldre is inkább a diplomások utaznak majd, ez nyilván összefügg a jobb pénzügyi helyzetükkel. Ennek ellenére a 20 évesnél fiatalabbak között is egész sokan mennek várost nézni egy másik országba: a megkérdezettek 28 százaléka látogat majd külföldre.

Az Ifjúságkutató Intézetet a Mathias Corvinus Collegium (MCC) a Nézőpont Intézettel együttműködésben hozta létre 2021-ben.

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu