Mennyit lehet keresni egy gazdasági szak elvégzése után? Van, ahol 462 ezer az átlagfizetés

Vajon mennyit keres egy gazdasági szakot végzett pályakezdő? A friss statisztikákból kiderül.

  • Csik Veronika

A diplomáspálya-követési rendszer statisztikái a 2011/12 és a 2017/18 tanévek között abszolvált hallgatók adatait vizsgálta 1-3 éves munkaerőpiaci utókövetésük. A gazdasági szakon végzettek bruttó havi átlagkeresete a legfrissebb, 2020-as statisztikák alapján

356 766 forint.

A lgjobban a Budapesti Corvinus Egyetemen végzett hallgatók keresnek, az ő fizetésük átlagosan bruttó 462 ezer forint, a második helyen állnak azok, akik a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végeztek, az ő fizetésük kicsivel több 404 ezer. A harmadik helyen az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatói állnak 385 ezres fizetéssel.

Egy hónap sem kell

A gazdasági szakon végzettek kicsit több mint egy hónap - 42 nap - alatt találnak állást a diplomaszerzést követően. Az adatok szerint a legkönnyebben, alig fél hónap alatt az Eötvös József Főiskola hallgatói helyezkedtek el.

A statisztikák alapján a gazdasági szakon végzettek majdnem 64 százaléka diplomás munkát végez, a legtöbben ügyintézők vagy könyvelők lesznek, de sokan helyezkednek el bankoknál, biztosítóknál vagy más munkahelyeken mint tanácsadó vagy pénzügyi elemző.

Arról, hogy mennyit kereshettek a legnépszerűbb szakokkal, itt írtunk részletesebben.

Nem szeretnél lemaradni a legfontosabb információkról? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre itt vagy kattints az oldal tetején a feliratkozás gombra.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Minisztérium a csömöri iskolaigazgató kinevezéséről: Lannert Judit nem gondolta meg magát, a tankerület kommunikált félre

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium szerint Lannert Judit nem változtatta meg a csömöri iskola igazgatójának kinevezéséről szóló korábbi döntését. A tárca lapunknak azt írta, egyetlen miniszteri döntés született Bátovszky János megbízásáról, a félreértést pedig a Dunakeszi Tankerületi Központ hibás kommunikációja okozta. A minisztérium azt is elárulta, miért hosszabbították meg egy évvel az igazgató megbízását.