Nyelvvizsga-amnesztia: a győri egyetemen is rábólintottak

Nyelvi záróvizsgát szervez a Széchenyi István Egyetem azoknak az alapszakos hallgatóknak, akik a nyelvvizsga hiánya...

  • Eduline
Nyelvvizsga-amnesztia: a győri egyetemen is döntöttek
MTI/Filep István

Nyelvi záróvizsgát szervez a Széchenyi István Egyetem azoknak az alapszakos hallgatóknak, akik a nyelvvizsga hiánya miatt legalább három éve nem vehetik át diplomájukat – így döntött az intézmény szenátusa.

Nyelvi vizsgát angolból, franciából, olaszból, oroszból és spanyolból lehet tenni, lováriból csak azok vizsgázhatnak, akik olyan szakra járnak, ahol a lovári nyelvvizsgát is elfogadják. A részletes szabályokat itt találjátok. Hogyan döntöttek a többi egyetemen és főiskolán? A nyelvvizsga-amnesztiáról szóló legfrissebb cikkeinket itt olvashatjátok el.

Hozzászólások

„Nem a betűkkel kellene kezdeni az olvasást” – Fóti Péter szerint a gyerekek nem úgy tanulnak, ahogy az iskola tanítja őket

Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg. Szerinte az olvasás, az írás és a matematika tanításában az összefüggések megértésének kellene megelőznie a részek elemzését, ami az alsós pedagógia gyökeres átalakítását is szükségessé teszi. Vélemény.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.