Mi a teendő, ha elveszik a nyelvvizsga-bizonyítványotok?

Akár egy költözés során is elkeveredhet, de az is megeshet, hogy elvittétek megmutatni valakinek, nála felejtettétek és többé nem került elő. Mutatjuk, mi a teendő, ha elveszik a nyelvvizsga-bizonyítványotok.

  • Székács Linda

Az Oktatási Hivatal Köznevelési Akkreditációs és Nyelvizsgáztatási Akkreditációs Osztályának tájékoztatása szerint amennyiben a vizsgázó elveszítette a nyelvvizsga-bizonyítványát, kérelmére az Oktatási Hivatal hatósági igazolványt állít ki.

Ennek ügyintézési határideje hiánytalan kérelem benyújtása esetén 8 naptári nap, hiánypótlási felhívás esetén pedig legfeljebb 60 nap, amibe a postázás ideje nem számít bele.

Kérelmet benyújtani személyesen, postán és online is lehet. Ennek részleteiről ide kattintva olvashattok bővebben.

"Az eljárás során új nyelvvizsga-bizonyítvány nem kerül kiállításra" - írják.

 

Hozzászólások

Így adná vissza a tanárok szabadságát a Tisza Párt

Szabad tankönyvválasztás, szabad módszertan, nagyobb intézményi autonómia és a politikai befolyástól mentes működés – ezeket ígéri a kormányzásra készülő Tisza Párt. Megnéztük, mit jelent mindez a gyakorlatban: milyen változásokat hozhatna a pedagógusok mindennapjaiban, és mennyiben találkozik a párt „szabadság”-értelmezése a tanárok tapasztalataival és elvárásaival.

Bódis Kriszta: „Nem fogadhatjuk el, hogy ma Magyarországon a szülőknek kell harcolniuk azért, ami alapjog: a gyermekük megfelelő fejlesztése, ellátása, méltó oktatása”

Közel 120 ezerre emelkedett az SNI-s diákok száma a 2025/2026-os tanévben a közoktatásban és a szakképzésben. Ezek a tanulók a mindennapokban nincsenek könnyű helyzetben, ezért civil szervezetek kidolgoztak egy szakmai minimumot, melyet személyesen adtak át a Tisza társadalompolitikai szakértőjének.

@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

„Olyan miniszterre van szükség, aki hatással van a miniszterelnökre” – átfogó változásokat vár a PSZ

Szabad tankönyvválasztást, új Nemzeti alaptantervet és valódi egyeztetést sürget Totyik Tamás, aki szerint az oktatási rendszer problémái egymásra épülnek, és egyfajta „pillangóhatásként” erősítik fel a társadalmi különbségeket. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke úgy látja, az új kormánynak egyszerre kellene gyors lépéseket tennie és hosszú távú reformokba kezdenie.