Komoly díjat kaphat egy magyar fejlesztésű nyelvoktató app

A GESS Education Awardson az év startupja kategória finalistái közé jutott a Xeropan magyar fejlesztésű nyelvoktató app.

  • Bezzeg Hanna

A GESS-díjjal innovatív oktatási szakembereket, termékeket, fejlesztéseket jutalmaznak. Az idei díjátadót novemberben, Dubajban tartják majd, magyar finalista is lesz: a magyar fejlesztésű idegennyelv-oktató alkalmazás, a Xeropan bekerült a tíz legjobb startup közé.

A Xeropan egy idegennyelv-oktató app, amely több mint 60 témában 1400 leckét kínál az alapfoktól a felsőfokig, sőt a diákok chatbotokon keresztül gyakorolhatják a beszédet, miközben az angol királynővel társalognak, egy hotelszobát foglalnak, vagy éppen egy interjún vesznek részt.

Google Play

A Xeropant korábban megkapta Tech Breakthrough az év interaktív, tanulást támogató rendszerének választotta 2020-ban, majd a Google is díjazta. Idén az EdTech Awardson a a Xeropan mindkét platformja döntőbe jutott a Cool Tool több alkategóriájában is.

A Xeropant iOS-re itt, androidos eszközre pedig itt éritek el.

Hozzászólások
@eduline.hu

Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz #kulturalisdolgozok #restaurator #kultura #beremeles

♬ original sound - eduline.hu