Senkit nem érdekel, milyen nyelvet tanulnak a diákok az iskolákban?

Egy friss felmérés szerint a Finnországban élő svédeknek már a fele sem ragaszkodik ahhoz, hogy a svéd nyelv kötelező tantárgy legyen minden finn iskolában.

  • Eduline

A turkui svéd nyelvű egyetem, az Åbo Akademi által végzett felmérés szerint a finnországi svédeknek csak negyvenhat százaléka gondolja úgy, hogy fenn kell tartani a jelenlegi rendszert, vagyis minden finn iskolában oktatni kell a másik államnyelvet, a svédet is. Harminckilenc százalékuk azonban elfogadná, ha a kötelező finnoktatás megszűnne. A megkérdezettek tizenöt százaléka számára teljesen közömbös az oktatási nyelvek kérdése - írja a Nyelv és Tudomány.

Abo Akademi - svéd egyetem Finnországban
Wikipedia

Nils Torvalds, a Svéd Néppárt elnökhelyettese úgy nyilatkozott, hogy csak abban az esetben tudna egyetérteni a kötelező svédoktatás megszüntetésével, ha más módon tudnák garantálni a svéd nyelvű ügyintézés fennmaradását az önkormányzati és állami hivatalokban.

eduline
Hozzászólások
@eduline.hu Megkérdeztük a diákokat az Educatio Kiállításon, hogy mire használják a ChatGPT-t a tanulásban. Van, aki még a dolgozatíráshoz is segítségül hívja📚 #chatgpt #tanulas #gimi #educatiokiállítás #Nublê ♬ Funk it up - Official Sound Studio