Megdöbbentő videó terjedt a Facebookon: szexuális erőszak egy iskolában

Egy 18 éves amerikai fiú megerőszakolta 16 éves iskolatársát, az erőszakot lefilmezte, majd feltette a netre – írta a német Bild.

  • Eduline

A 18 éves gyanúsított, Tristen Killman-Hardin az Oklahoma állambeli Norman település iskolájának egykori diákja. A fiú kedd óta előzetes letartóztatásban van. Az államügyészség kétrendbeli nemi erőszak ügyében nyomoz - írja a Blikk.

A nyomozás eddigi adatai szerint a tettes az erőszakról készített videót elküldte áldozatának, és feltette egy közösségi oldalra is, így a lány számos osztálytársa láthatta és küldhette tovább a felvételt. Azóta még két lány jelentkezett a rendőrségen, és tett feljelentést Killman-Hardin ellen.

November 24-én az iskola több száz diákja hagyta el az osztálytermét, így tiltakoztak az ellen, hogy a három lányt a feljelentés miatt az iskolában többen bántalmazták. Az áldozatokkal szimpatizálók tüntetést is szerveztek az iskolaépület előtt, mert szerintük az iskola is hibás abban, hogy idáig fajult a helyzet.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.