Érettségi előtt álló diákokat rúgnának ki egy balatonfüredi iskolából?

Az utolsó tanítási héten behívatta és gyakorlatilag kirúgta a balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnázium és Két Tanítási Nyelvű Idegenforgalmi Szakközépiskola több tucat diákját az intézmény igazgatója - írja az Index. Az igazgatónő szerint fals információ, hogy érettségi előtt álló gyerekeket rúgott volna ki.

  • Eduline
pixabay.com

Az utolsó tanítási héten behívatta és gyakorlatilag kirúgta a balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnázium és Két Tanítási Nyelvű Idegenforgalmi Szakközépiskola több tucat diákját az intézmény igazgatója - írja az Index.

A szülőktől az Index megtudta, hogy a történet néhány hónapja kezdődött, amikor az iskolai kézilabdacsapat feléről kiderült, hogy füvet szívtak. Egy tanár feljelentést tett, a gyerekeket kirakták a csapatból, de tanulmányaikat az ügy nem érintette.

A múlt héten azonban a rendőrség harminc-negyven középiskolás otthonában razziázott. Drogot kerestek, illetve a gyerekeket, akiket aztán elő is állítottak. Vért és vizeletmintát vettek tőlük. A lap úgy tudja, egy kiterjedt, kábítószerrel kapcsolatban indult eljárás miatt vették elő a diákokat. A szülőknek nem engedték meg, hogy jelen legyenek a kihallgatásokon, ahol minden gyerek beismerte, kivel, mikor és hol szívott - írja az Index.

Másnap az iskolában az igazgatónő hárompercenként egyesével behívta magához a diákokat, és ott az összes érintett gyerekkel közölte, hogy vagy keresnek maguknak egy másik iskolát – amire két hetet kaptak –, vagy fegyelmi eljárással kicsapják őket. A szülők nem értik, hogy miként fordulhat elő, hogy az igazgatónő egy ilyen ügyben a bevonásuk nélkül dönt. Nekik ugyanis egyik pillanatról a másikra azzal kellett szembesülniük, hogy a gyereküknek néhány nappal a vakáció előtt kell új iskolát keresniük.

"Fél tizenkettőkor telefonált haza a gyerek, hogy ki van rúgva az iskolából" - mondta egy szülő az Indexnek.

A helyi polgármester azt mondta a lapnak, hogy bár nem ismeri annyira az ügyet, szerinte jogilag nincsenek is kirúgva a gyerekek, hiszen azt egy hosszadalmas fegyelmi eljárásnak kell megelőznie.

Az Index az igazgatónőt is felkereste, aki szerint fals információ, hogy érettségi előtt álló gyerekeket rúgott ki. Elmondása szerint minden érettségiző megjelent a vizsgán. A pletykáról azt mondta, fogalma sincs, hogy honnan származnak, "az emberek biztosan unatkoznak".

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.