Három megható üzenet, amely bebizonyítja: szuper dolog tanárnak lenni
Miért érdemes az alacsony fizetések, a sokszor idegesítő szülők (na meg igazgatók, miniszterek stb.) és a zömében tarthatatlan tantervek ellenére pedagógusként dolgozni? Az elmúlt években több megható üzenetet kaptak tanárok, tanítók jelenlegi és volt tanítványaiktól, ezek közül válogattunk.
Eduline
Hogyan változtatta meg az életedet a tanárod?
A kétperces, angol nyelvű videóban három pedagógust arra kérnek, mondják el, mit szeretnek a munkájukban, majd volt diákjaik mesélik el, hogyan változtatta meg az életüket tanáruk odafigyelése, törődése és szeretete.
"Vagyok, aki vagyok"
2014-ben érdekes kezdeményezést indított az Értsünk szót nevű, tréningeket szervező cég, amely ismert embereket kért arra, hogy videóüzenetben mondjanak köszönetet életük meghatározó tanárainak. A videóban szerepel D. Tóth Kriszta, Palya Bea, Pachmann Péter és Szántó Dávid is.
„Mindannyian büszkék vagyunk rád”
Néhány éve bejárta a világsajtót annak a meleg pedagógusnak a története, aki egy - az iskolai zaklatás témájában tartott - prevenciós előadáson elmondta tanítványainak, hogy meleg. A pedagógus fél ta reakcióktól, de a diákok nyitottak voltak, az egyik lány néhány nappal később a következő üzenetet juttatta el a tanárának:
Remek tanár vagy. Van itt pár szó, amivel leírnálak: nagyszerű, csodálatos, fantasztikus, pompás, szuper és bátor. Azért írom, hogy bátor, mert megosztottál velünk egy személyes titkot, ami nagyon bátor tett volt. Ne félj, mert én tudom, hogy ebben az osztályban mindenki ugyanígy érez. Utóirat: Mindannyian büszkék vagyunk rád.
A hét elején megírtuk, miért szeretjük a jó tanárokat - most pedig eláruljuk, miért szerethetik a tanárok a munkájukat. A Monster szerint a tanároknak legalább ötven okuk van arra, hogy szeressék a munkájukat. Mi kiemeltük a tíz legjobb érvet. 1. A lehetőség, hogy segíthettek kihozni a diákokból a legtöbbet. 2.
Május 7-én angol nyelvből középszinten 47 082, emelt szinten pedig 29 084 diák érettségizik. Az egész napos tudósításunkban minden fontos információt megtalálhattok. A mai angolérettségi nap szakmai támogatását, köszönjük a LanguageCert Nyelvvizsgaközpontnak.
Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.
Véget ért a középszintű angolérettségi is, itt vannak a szövegértés feladatsor nem hivatalos megoldásai. Az angolérettségi nap szakmai támogatását köszönjük a LanguageCert Nemzetközi Angol Nyelvvizsgaközpontnak.
A középszintű angolérettségin 180 perc állt rendelkezésre, ezalatt az idő alatt négy feladatlapot kellett megoldani. Megnéztük, milyennek érezték a vizsgát a diákok.
„Ez most nehezebbnek tűnik. Volt, ahol kellett gondolkodni, és volt, ami nem volt egyértelmű” – mondta az Eduline-nak Pásztiné Fritz Adrienn angoltanár, a LanguageCert Nyelvvizsgaközpont vezetője a 2026-os középszintű angolérettségiről.
Az Eduline-nak nyilatkozó angoltanár szerint a fogorvosi időpont lemondása és újrafoglalása a diákoknak nem okozhatott gondot, viszont az evészavaros testvér kapcsán nem volt egyszerű 100-120 szóban minden szempont alapján választ írni.