Brit tanárok ezrei jártak rosszul az érettségi botrány miatt

Betiltanák Nagy-Britanniában a tanároknak szóló, érettségire felkészítő tanfolyamokat.

  • Eduline

Betiltanák Nagy-Britanniában a tanároknak szóló, érettségire felkészítő tanfolyamokat. Michael Gove oktatási miniszter akkor vette fontolóra az intézkedést, miután kiderült, hogy legutóbb titkos információk szivárogtak ki a vizsgáról egy hasonló kurzuson – adta hírül a The Telegraph.

Mint arról mi is beszámoltunk, állítólag több brit tanár lefizette a vizsgabiztosokat, hogy előre megkapja az érettségi témáit. Az egyik vizsgafeladat az internetre is kikerült, egy nappal a vizsga előtt. „Itt vannak a tanárom tippjei a holnapi érettségihez, egy vizsgabiztos haverjától hallotta” – állítólag ezt írta az egyik diák az internetes fórumra, ahová kitette a vizsgakérdést.

Volt, ahol a kiszivárgott információk miatt el is kellett halasztani az érettségit. Michael Gove azt szorgalmazza, hogy biztonsági okokból a vizsgaközpontok a jövőben ne tarthassanak felkészítő és tájékoztató előadásokat a tanároknak – így szeretnék megelőzni a hasonló botrányokat.

Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.