Bojkottálja a pedagóguskar létrehozását a legnagyobb tanári szakszervezet

A Nemzeti Pedagógus Kar megalakításának bojkottjára szólította fel tagjait a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ)...

  • Eduline
Stiller Ákos

A Nemzeti Pedagógus Kar megalakításának bojkottjára szólította fel tagjait a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szombati kongresszusán.

A szakszervezet arra kéri a tanítókat és tanárokat, hogy a pedagóguskar létrehozásában semmilyen szerepet ne vállaljanak, ne vegyenek részt az előkészítő munkában, ne vállaljanak tisztséget, megbízatást, a PSZ szerint a testület ugyanis "nem egyeztethető össze a jogállamiság követelményeivel, sérti a Pedagógusok Szakszervezetének jogait és érdekeit".

Hozzászólások

„Nagyon gyorsan beszélnek, ha több szót kell beírnom másodpercek alatt, mindig elveszek” – a hallott szövegértés volt a legnehezebb az emelt angolérettségin

Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.