Nagy hacacáréval adták át a nyírbogáti tornatermet

Az aktualitását vesztett olimpiai díszítés előtt az iskolai táncosoktól kezdve a miniszterig mindenki felvonult, de nagyon cuki momentumai is voltak az eseménynek.

  • Eduline
MTI Fotó: Balázs Attila

A kormány tornacsarnok és uszadaépítési programjának részeként készült el a közelmúltban a nyítbogáti Vántus István Általános Iskola tornaterme, melynek átadására pénteken került sor.

Az avatás feladatát magára vállaló Lázár János miniszter érkezésére a tornatermet narancssárga lufikkal díszítették fel, a gyerekeket népviseletbe öltöztették, de még a kosárpalánk is tele lett pakolva labdákkal.

MTI Fotó: Balázs Attila
MTI Fotó: Balázs Attila

Zárásként az iskola - nagyon aranyos - pompomlány csapata adta elő műsorát.

MTI Fotó: Balázs Attila
Hozzászólások

„A pedagógusoknak levegőre van szükségük” – Lannert Judit szerint a rendszer nem engedi hibázni sem a tanárokat, sem a diákokat

A pedagógusértékelési rendszer teljesen elhibázott. Nem elég szeretni a gyerekeket, hinni is kell bennük. A magyar oktatás bebetonozza a különbségeket. Ilyen állításokat fogalmazott meg Lannert Judit abban a majdnem egyórás interjúban, amelyet Magyar Péter készített vele, miután bejelentette, hogy őt jelöli a TISZA-kormány gyermek- és oktatásügyi miniszterének.

„Szegregált iskolából nem vezet út egyetemre” – a pedagógiai kultúrában látják a fő problémát a szakértők

Nagyon ambiciózus vállalás a Tisza Párt részéről minden gyereket megtanítani értőn írni-olvasni az alsó tagozat végére, az oktatási rendszer átalakításához nemcsak szerkezeti reformokra, hanem „mentális forradalomra” is szükség lenne – többek között erről beszélgetett Lannert Judit, Nahalka István és Váradi Balázs a Qubit podcastjában.

@eduline.hu A számológépetek többet segíthet a matekérettségin, mint gondolnátok. A @studium_generale matekosai most megmutatják, hogyan spórolhattok akár 10 percet a számolások idejéből. #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Ruff Bálint a lopás történeti megítéléséről írta diplomamunkáját a Pázmányon

A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.