Valaki tényleg ezt íratta a neve mellé az évkönyvbe? Ezek a legviccesebb idézetek

„A tanulás fontos, de a nagy bicepszek még fontosabbak” – igen, ez tényleg egy amerikai iskolai évkönyvben jelent meg idézetként valaki fotója és neve mellett. Egyesek mintha sportot űznének abból, hogy idétlen gondolatokkal emlékeznek meg a sikeres érettségiről.

  • Eduline

 

„113 880 órát töltöttem az életemből arra, hogy megkapjak egy darab papírt egy kézfogás kíséretében” – azért talán ennyire őszinte idézetet nem vártak az évkönyvbe, de volt diák, aki mindenképp ezt szerette volna látni a neve és fotója mellett.

 

„Ha szereted a vizet, 72%-ban engem is szeretsz” – a kis Gonzales a biológia és Coelho megszállottja volt gimiben.

 

„Nem azért vagyok vega, mert szeretem az állatokat, hanem mert utálom a növényeket” – na jó, ez azért egy kicsit ijesztő.

 

„Mindnyájan bánhatjátok, hogy nem randiztatok velem” – ehhez nincs is mit hozzáfűzni.

További vicces vagy csak simán furcsa évkönyves idézeteket itt találhattok.

Hozzászólások

Pedagógusok, dolgozók a szakképzésről: „Nem diákbarát, nem oktatóbarát, pedagógiailag meg öngól”

Lannert Judit szerint a szakképzés „stabil alapokon áll”, ezt az állítást azonban sorra vitatták a bejegyzése alatt megszólaló pedagógusok és szakemberek, szerintük a rendszer ezer sebből vérzik. A technikumi tanulók túlterheltségét, a duális képzés hiányosságait, a centrumrendszer túlzott központosítását, a bürokratikus terheket és az ösztöndíjrendszer problémáit emelték ki.

Miklós György: „Olyan nagy különbségek vannak egyes iskolák között, hogy még egy 5-ös osztályzat sem mindenhol ugyanazt jelenti”

A Szülői Hang képviselője és Nahalka István oktatáskutató szerint a középiskolai felvételi rendszer, valamint a hat- és nyolcosztályos gimnáziumok körüli vita valójában a magyar közoktatás mélyebb problémáira mutat rá. Úgy vélik, a szelekció addig nem szüntethető meg, amíg jelentős különbségek vannak az iskolák között, és sok család azért próbál jobb hírű intézményt találni gyermekének, mert nem bízik a helyi iskola színvonalában.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.

Ideiglenesen katolikus iskola működik a vitnyédi táborban

A vitnyéd-csermajori ingatlan jelenleg oktatási célokat szolgál, ugyanis a Győri Egyházmegye fenntartásában működő kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda használja saját épületének felújítása idején – közölte a vagyonkezelő Széchenyi István Egyetem.