A legidősebb érettségiző: makacskodott az órán, kilencven évet várt a bizonyítványára

Ketten is 106 éves korukban kaptak bizonyítványt az Egyesült Államokban a napokban arról, hogy annak idején elvégezték...

  • MTI

Ketten is 106 éves korukban kaptak bizonyítványt az Egyesült Államokban a napokban arról, hogy annak idején elvégezték az iskolát.

Az Ohio állambeli Columbusban csütörtökön, majdnem kilenc évtizeddel az iskola befejezése után adták át a bizonyítványt egy 106 éves asszonynak, Reba Williamsnek, aki 1925-ben azért nem kaphatta meg a dokumentumot, mert nem volt hajlandó elolvasni egy könyvet az angolórára. Amikor a helyi iskolai hatóság a közelmúltban tudomást szerzett az esetről, úgy döntött, hogy méltányosságból pótolja a bizonyítványt.

Tíz nappal korábban a Massachusetts állambeli Beverlyben adtak át "tiszteletbeli bizonyítványt" az ugyancsak 106 éves Fred Butlernek, aki hajdan azért volt kénytelen kimaradni az iskolából, hogy eltartsa anyját és öt testvérét. A férfi 65 éven át élt házasságban, öt gyermeket nevelt, szolgált a második világháborúban, majd a városi vízműveknél dolgozott. Menye szerint a "papíron írástudatlan" Butler mindig is bánta, hogy kimaradt az iskolából, és a fiatalabb nemzedékeknek mindig a tanulás fontosságát hangsúlyozta.

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.