Hoffmannék sajtóbakija: még el sem kezdődött a szavazás, de már a "győzelmet" ünneplik

Bár még el sem kezdődött az új közoktatási törvény zárószavazása, az oktatási államtitkárság már most biztos benne...

  • Eduline

Bár még el sem kezdődött az új közoktatási törvény zárószavazása, az oktatási államtitkárság már most biztos benne, hogy az országgyűlés rábólint a heves tiltakozást kiváltó jogszabályra: hétfő délután több tucat újságírónak küldték el a meghívót Hoffmann Rózsa keddi sajtótájékoztatójára, amelynek a címe „Elfogadta az országgyűlés a nemzeti köznevelési törvényt”.

A meghívóban az áll, hogy az oktatási államtitkár mellett Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter és Gloviczki Zoltán közoktatásért felelős helyettes államtitkár is beszél majd az új jogszabályról.

A sajtótájékoztatót ráadásul nem a Hoffmann Rózsa-féle tájékoztatók helyszínén, az államtitkárság Szalay utcai tárgyalójában, hanem a Nefmi Akadémia utcai épületének tükörtermében tartják majd.

Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.