Ezeket a programokat nem érdemes kihagyni novemberben

Még nem tudjátok, mit csináltok a következő hetekben? Szuper kiállításokat és filmes programokat ajánlunk.

  • Eduline

Film, film, film

November 10. és 14. között koreai filmhetet tartanak az Urániában: a vígjátékoktól kezdve az akció-thrillereken át az animációs filmekig összesen 18 alkotást nézhettek meg, ingyen. Az Olasz Kultúrintézet november 5. és 15. között rendez olasz filmfesztivált a Puskin Moziban.

November 11-től 16-ig tart a Verzió nemzetközi dokumentumfilm-fesztivál, a jegyár 900 forint. A filmek nemzetközi és magyarország kérdésekkel is foglalkoznak, többek közt a digitális generációval, az atomenergiával és az elmúlt évek jelentős tüntetéseivel.

Fotóhónap

A Magyar Fotóművészek Szövetsége az idén is megrendezi a Fotóhónapot, így november végéig több mint húsz fotókiállítást nézhettek meg.

Ha szerettek legózni

November 14-én nyit a Kocka Birodalom című interaktív építőkocka-kiállítás a Vam Design Centerben. A kiállítás célja, hogy megszerettessék a diákokkal a technika világát, így például harminc, táblagéppel irányítható szerkezetet próbálhattok ki.

Campus life - evés-ivás, buli, könyv, kultúra kevés pénzből

Hol lehet 600 forintért ebédelni? A Corvinus-ELTE BTK-ELTE ÁJK háromszögben jártunk, első cikkünket itt, a másodikat itt olvashatjátok el. A BME és az ELTE lágymányosi campusához közeli olcsó éttermekről, menzákról itt olvashattok, az Óbudai Egyetem VIII. kerületi campusa körül található étkezdékről itt, az Üllői úti kínálatról pedig itt találtok infókat.

Arról, hogy hogyan spórolhattok a tankönyveken, itt olvashattok. A 400-500 forintos színházjegyek titkát ebben a cikkünkben árultuk el, azt a témát pedig, hogy megéri-e bringával járni a budapesti egyetemekre, itt boncolgattuk.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.