Budaörsi polgármester: egyeztetést ígért a kormány, másnap bejelentették az államosítást

A budaörsi Illyés Gyula Gimnázium szervezett tüntetést tegnap este a teljes államosítás ellen. Wittinghoff Tamás érdekes dolgokat mondott a kormány ígéretéről.

  • Eduline
hvg.hu

Tegnap az egyházi intézményeket leszámítva Budaörs minden iskolája tiltakozott a teljes államosítás ellen.

A Wittinghoff Tamás polgármester által vezetett budaörsi képviselőtestület korábban határozatot fogadott el a kormány terve ellen.

Wittinghoff a Budaörs Info szerint nagyon érdekes dolgokat mondott a rendezvényen: azt állította, tárgyalt Balog Zoltánnal és Palkovics Lászlóval, akik akkor azt mondtál neki, még csak egyeztetések folynak a teljes államosítást is tartalmazó törvényről. Majd másnap Lázár János kerek-perec bejelentette, mindent magához von az állam.

 

Hiába államosítják az iskolákat, az önkormányzatok fizetnek

A kormány terve szerint a jövőben nem csak a fenntartás, de az üzemeltetés is az állam feladata lenne, és akkor sem lehetne ez alól kivétel, ha az adott önkormányzat anyagi helyzeténél fogva el tudná látni a feladatot. Ennek ellenére az önkormányzatoktól hozzájárulást kérnek majd a működtetés.

Hozzászólások

Kormánybiztos lesz Bódis Kriszta, a kultúráért felelős tárcát Tarr Zoltán, a tudományos területet pedig Tanács Zoltán irányíthatja

Magyar Péter kormánybiztosnak kérte fel Bódis Krisztát, aki a társadalompolitikai stratégia kialakításán dolgozhatna, Tarr Zoltán a kultúráért és társadalmi kapcsolatokért felelős minisztérium élére kerülhetne, míg Tanács Zoltán a Tudományos és Technológiai Minisztérium irányítását kaphatná meg.

@eduline.hu A számológépetek többet segíthet a matekérettségin, mint gondolnátok. A @studium_generale matekosai most megmutatják, hogyan spórolhattok akár 10 percet a számolások idejéből. #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu