Óvodákban olvastak fel kukások a hangos olvasás világnapján

A mese erejével hívták fel a figyelmet a környezettudatos gondolkodás fontosságára a kukások, akik a hangos olvasás világnapja alkalmából miskolci óvodákba látogattak el.

A hangos olvasás világnapjához kapcsolódva három miskolci óvodában vendégeskedtek  a Miskolci Regionális Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. (MiReHu) munkatársai, ahol a gyerekek a társaság saját meséjét, a Múki és a Fekete Királyság című történetet hallgathatták meg - írja a cég közleményében. A kezdeményezés célja az volt, hogy játékos formában mutassák meg a legkisebbeknek a mesehallgatás és az olvasás örömét, valamint annak sokrétű fejlesztő hatásait.

A világszerte február első szerdáján megtartott világnap arra hívja fel a figyelmet, hogy a közös mesehallgatás nemcsak szórakoztató, hanem jelentős szerepet játszik a gyerekek szókincsének bővítésében, képzelőerejük fejlesztésében és érzelmi intelligenciájuk erősítésében is.

">

A MiReHu szemléletformáló tevékenységében kiemelt helyet foglal el az óvodás korosztály megszólítása. A telephelyi foglalkozások és látogatások mintegy harminc százaléka ehhez a korcsoporthoz kötődik, hiszen a szakemberek meggyőződése szerint a környezettudatos szemlélet alapjait már egészen fiatal korban érdemes lefektetni.

A szerdai felolvasáson a gyerekek egy olyan mesével ismerkedhettek meg, amely szakértő meseterapeuta közreműködésével készült. Az élményalapú történet a mese nyelvén segít megérteni a környezettudatosság és a fenntarthatóság jelentőségét. A történet célja, hogy már óvodás korban is maradandó élményt és pozitív mintát adjon a gyermekek számára.

A gyerekek így élményeken keresztül, játékos módon ismerkedhetnek meg a felelős hulladékgazdálkodás és a fenntartható gondolkodás alapelveivel.

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.