A kispesti Eötvös József Általános Iskola vasárnap a Facebook-oldalán tájékoztatta a szülőket arról, hogy visszavonásig megváltozik az iskolaudvar használatának rendje. A közlemény szerint az udvari szüneteken való részvétel önkéntessé válik, és kizárólag megfelelően meleg ruházatban, valamint váltócipőben engedélyezett. Emellett a napközis tanulók a tanítás után legfeljebb 30 percet tölthetnek az udvaron.
Az iskola arra is kérte a szülőket, hogy beszéljék meg gyerekeikkel, kimehetnek-e az udvarra a hideg időjárás ellenére.
Nem elszigetelt esetről van szó: több intézmény már a múlt héten is jelezte, hogy a fagy miatt egyáltalán nem engedik ki a diákokat az udvarra a szünetekben. Volt olyan iskola is, ahol mindössze egy rövid, délutáni levegőzést tettek lehetővé.
Mikor rendelhetnek el rendkívüli tanítási szünetet az iskolákban?
A HungaroMet előrejelzése szerint a következő napokban is kitart a zimankó. Kedden hajnalban egyes térségekben akár mínusz 18 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet, napközben pedig továbbra is fagypont alatt marad. A hét második felében ugyan enyhe javulás várható, és néhol a hajnali hőmérséklet már elérheti a 0 fokot, de a fagyos idő összességében még meghatározó marad.
Az extrém hideg nemcsak a szabadtéri tartózkodást nehezíti meg, hanem az iskolai infrastruktúrát is próbára teszi. Az operatív törzs MTI-nek adott tájékoztatása szerint a köznevelési intézmények közül 29-ben merült fel fűtési probléma, hat iskolában pedig csőtörést is jelentettek. Az időjárási körülmények miatt összesen 27 középiskolában rendeltek el rendkívüli szünetet, további 40 intézményben pedig online oktatásra álltak át.