Remek érzékkel választott dalt Maruzsa Zoltán bevonulásához az Országos Diáktanács

Lassan akarlak megdugni felkapcsolt lámpánál - többek között ez a sor is hallható abban a videóban, amiben Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár vonul be egy csapat diáklány közé

Meglehetősen kínos jeleneteket rögzített az a videó, amely az Országos Diáktanács (ODT) közösségi oldalára került fel. A felvételen egy diáklány a kamerába mondja: „Lányok! Az államtitkár úr most jön!”, ezt követően pedig Maruzsa tör utat magának egy csapat lány között. A diákok tapssal, vakuzással és látványos, bár kissé erőltetett örömmel fogadják - írja a 444.

De az i-re a pontot a dal tette fel, hiszen a videót The Weeknd Lost in the Fire című számát vágták rá, amelynek egyik sora nyíltan szexuális tartalmú: „I wanna fuck you slow with the lights on.” Ez pedig nyersfordításban annyit jelent, hogy "lassan akarlak megdugni felkapcsolt lámpánál."

Bár a felvételt a 444.hu cikke után törölték, a lap azonban megőrizte és elérhetővé tette.

Maruzsa Zoltán 2012 óta meghatározó szereplője az oktatásirányításnak: volt felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár, az Oktatási Hivatal elnöke, majd 2017-től a köznevelésért felelős államtitkári posztot tölti be. A 2022 tavaszán zajló tanár- és diáktüntetések egyik központi követelése az ő lemondása volt, ám az államtitkár azóta is hivatalában maradt.

Legutóbb pont Maruzsa Zoltán közölte, hogy a NOKS-os dolgozók bére is emelkedik, hiszen nőni fog a garantált bérminimum. Vagyis érdemi béremelésre a nevelést-oktatást segítők nem számíthatnak 2026-ban.

 

 

Hozzászólások

Elsőként tette közzé a dolgozók bérsávjait a Corvinus: ennyit keresnek az oktatók és kutatók

A Corvinuson egy tanársegéd havi bruttó 600-900 ezer forintot, egy egyetemi tanár pedig akár 2,1 millió forintot is kereshet. A vezetői fizetések ennél is magasabbak: a rektor alapbére jelenleg közel 5,8 millió forint. Az intézmény szerint a cél az átláthatóbb bérezés és a bértranszparencia erősítése, miközben a lépéssel a hazai felsőoktatásban is úttörő szerepet vállalnak.

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Heti 20 órában maximalizálná a kötelező óraszámot a Pedagógusok Szakszervezete a szakképzésben

A szakképzésben dolgozók közalkalmazotti jogállásának visszaállítását, a tanítási évre vetített munkaidőkeret megszüntetését és átláthatóbb bérrendszer kialakítását is sürgeti a Pedagógusok Szakszervezetének szakképzési és felnőttképzési tagozata. A szervezet egy 24 pontból álló javaslatcsomagban foglalta össze azokat a problémákat, amelyek szerintük azonnali intézkedést igényelnek a szakképzésben.

A PSZ szerint a NOKS-dolgozóknak beígért 25 százalékos béremelés kompromisszumos megoldás, de jó első lépés

A nevelést, oktatást közvetlenül segítő dolgozók közül sokak nettó fizetése még mindig „kettessel kezdődik” – mondta Tóth Tünde, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke a szervezet tanévzáró sajtótájékoztatóján. A PSZ elfogadná, hogy július 1-jétől megvalósuljon a korábban ígért 25 százalékos béremelés, de szerintük ez csak szükséges, nem elégséges lépés lenne.

Nemcsak a pedagógusok sztrájkjogát, hanem az iskolák autonómiáját is visszaállítaná a kormány – társadalmi egyeztetésen az új törvényjavaslat

A benyújtott törvényjavaslat célja a tankerületi fenntartású intézmények szakmai önállóságának növelése, az igazgatók jogköreinek bővítése, illetve a pedagógusok és más köznevelésben dolgozók kollektív jogainak helyreállítása. A javaslatok több olyan szabályt is módosítanának vagy hatályon kívül helyeznének, amelyeket a szakmai szervezetek évek óta napirenden tartanak.