A nap kérdése: baj, ha nem tudok elmenni az évzáróra?

Bár érdemes elmennetek az évzáróra, de akkor sincsen nagy baj, ha kihagyjátok, mert például elutaztatok nyaralni vagy már táborban vagytok. Mutatjuk, ebben az esetben mit kell tennetek.

Június 20-án ér véget a 2024/2025-ös tanév, ezután sajnos vagy szerencsére már csak az évzáró van hátra. Erre általában néhány nappal később kerül sor. Ekkor kapjátok meg a bizonyítványotokat is.

Amennyiben nem mentek el az évzáróra, és nem veszitek át a bizonyítványotok, akkor azt az iskola titkárságán megőrzik és nyitvatartási időben bármikor bemehettek érte.

De akkor sincs baj, ha egész nyáron nem lesztek itthon, mert a bizonyítványotokat akár szeptemberben is átvehetitek, ha korábban nincs rá szükségetek valami miatt. Az évvégi jegyeiket pedig a KRÉTA-ban is megnézhetitek.

Hogy mikor kezdődik a 2025/2026-os tanév, azzal részletesen az alábbi cikkünkben foglalkoztunk.

 

 

 

 

 

Hozzászólások

„Mondjon le a kancellár, a rektor és a többi felelős döntéshozó” – elegük lett a képzős hallgatóknak az erőszakbotrány kezelését feltáró jelentés után

Betelt a pohár a képzőművészetis hallgatók körében. „Kultúraváltásra van szükség az egyetemen” – áll a November 25. Bizottság munkája nyomán készült belsőellenőri jelentésben, amely többek között a 2022-ben történt szexuális erőszakbotránnyal kapcsolatos intézményi mulasztásokat tárta fel. A hallgatók és volt egyetemi tisztségviselők most nyílt levélben követelik a vezetés felelősségvállalását – és lemondását.