Egy lány miatt bombafenyegetést küldött az iskolának a 15 éves borsodi fiú

Nagyfiúnak akart látszani a lány előtt.

A Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntett gyanúja miatt büntetőeljárást indított egy 15 éves borsodi fiú ellen – tette közzé a Békés vármegyei rendőrség Facebook-oldalán.

Január 23-án, országszerte 308 iskola kapott robbantásról szóló fenyegető üzenetet. A rendőrség szerint ezen a napon az egyik vésztői iskolából is érkezett bejelentés.

A levél angolul volt megfogalmazva és arról szólt, hogy másnap ne legyen tanítás az iskolában, ellenkező esetben az épület fel fog robbanni.

A szöveg tartalma és megfogalmazása azonban nem hasonlított arra az üzenetre, amit a többi iskola kapott azon a napon. A rendőrök a bejelentés után átvizsgálták az iskolát, de robbanószert nem találtak.

 

A helyszíni rendőri feladatokkal párhuzamosan a szeghalmi rendőrök és a kibernyomozók is munkához láttak és alig egy nap alatt azonosították a levél íróját, akit egy 15 éves Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei fiút volt.

A fiú kihallgatásán elmondta, hogy egy lányismerőse tanul a vésztői iskolába, akivel egy közösségi oldal privát csoportjában tartja a kapcsolatot. A bombafenyegetést azért találta ki, mert nagyfiúnak akart látszani a lány előtt.

A rendőrség bejegyzésében úgy véleményezte a fiú tettét, hogy „ez nem nagyfiús cselekedet, hanem bűntett.”

Utólag már megbánta tettét, mert nem akart ekkora problémát okozni magának és a családjának. A Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntett gyanúja miatt indított büntetőeljárást ellene és őrizetbe vette.

 

Hozzászólások

Pedagógusok, dolgozók a szakképzésről: „Nem diákbarát, nem oktatóbarát, pedagógiailag meg öngól”

Lannert Judit szerint a szakképzés „stabil alapokon áll”, ezt az állítást azonban sorra vitatták a bejegyzése alatt megszólaló pedagógusok és szakemberek, szerintük a rendszer ezer sebből vérzik. A technikumi tanulók túlterheltségét, a duális képzés hiányosságait, a centrumrendszer túlzott központosítását, a bürokratikus terheket és az ösztöndíjrendszer problémáit emelték ki.

Miklós György: „Olyan nagy különbségek vannak egyes iskolák között, hogy még egy 5-ös osztályzat sem mindenhol ugyanazt jelenti”

A Szülői Hang képviselője és Nahalka István oktatáskutató szerint a középiskolai felvételi rendszer, valamint a hat- és nyolcosztályos gimnáziumok körüli vita valójában a magyar közoktatás mélyebb problémáira mutat rá. Úgy vélik, a szelekció addig nem szüntethető meg, amíg jelentős különbségek vannak az iskolák között, és sok család azért próbál jobb hírű intézményt találni gyermekének, mert nem bízik a helyi iskola színvonalában.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.

Ideiglenesen katolikus iskola működik a vitnyédi táborban

A vitnyéd-csermajori ingatlan jelenleg oktatási célokat szolgál, ugyanis a Győri Egyházmegye fenntartásában működő kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda használja saját épületének felújítása idején – közölte a vagyonkezelő Széchenyi István Egyetem.