Tiltakoznak az óbudai gimnáziumba járó diákok szülei

"A gyerekeink nem kísérleti egerek" – fogalmazták meg a szülők abban a dokumentumban, amit Szabó Tímea párbeszédes politikus osztott meg a közösségi oldalán.

  • Rodler Lili

A párbeszédes politikus által közzétett dokumentumban a szülők szóvá teszik, hogy ők a gyerekeiket nem az NKE-gyakorlóiskolába íratták be, hanem egy több mint 100 éves múltú, magas színvonalú iskolába – szúrta ki a 24.hu.

A dokumentumban sérelmezik azt is, hogy „üveggyöngyökért” cserébe az iskola vezetése és az Észak-Budapesti Tankerületi Központ úgy támogatja ezt a döntést, hogy nem az ő gyerekeik járnak oda, miközben a szülőket kész helyzet elé állítják. Végezetül azt javasolják, hogy tiltakozzanak az átvétel ellen.

Az NKE-nek február 28-ig kell leadnia a kérelmét, ha át szeretné venné az iskolát.

Kedden írta meg az Eduline, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem gyakorlóiskolájává válhat az Óbudai Árpád Gimnázium, mivel a jövő szeptemberben induló tanárképzések miatt az egyetem gyakorlóiskolai hálózatot alakítana ki. A gimnázium erről szóló közleményében kiemelték, hogy ez jelentősen növelné az intézmény státuszát.

 

Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

Hiába tanul egész évben számítógéppel, papíron kell felvételiznie az SNI-s diákoknak – a pedagógus szerint át kellene alakítani a rendszert

A jelenlegi középiskolai felvételi rendszer nem minden sajátos nevelési igényű diák számára biztosítja ugyanazokat az esélyeket a tudása bizonyítására – erre hívja fel a figyelmet a Népszava oktatási sorozatának legfrissebb része. Borbás Kata pedagógus egy olyan tanuló történetét mutatja be, aki egész évben számítógép és felolvasóprogram segítségével tanul, a központi felvételin azonban papíralapú dolgozatot kell írnia.