Középiskolai felvételi: számológépet lehet használni a központi írásbelin?

Bár még távolinak tűnik a központi írásbeli, de ezt azért jó tudni.

Ha 6 vagy 8 évfolyamos gimnáziumba, illetve a 9. évfolyamra jelentkeztek, akkor a központí írásbeli vizsgát 2025. január 18-án írjátok magyarból és matematikából. A 10 feladatra tantárgyanként 45 percetek lesz. Fontos, hogy csak a központilag kiadott feladatlapon, valamint a vizsgát szervező intézmény bélyegzőjével ellátott pótlapokon dolgozhattok.

A rajzokat ceruzával készíthetitek el, de minden más feladatnál kék vagy fekete színű nem halványuló, nem radírozható golyóstollal kell dolgoznotok.

Az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint magyar nyelvi feladatlapokhoz nem használhattok semmilyen segédeszközt. Matekból is csak vonalzó, körző és  szögmérő lehet nálatok, ezen kívül minden más segédeszköz, köztük a számológép is tiltott.

 

 

Hozzászólások

Heti 20 órában maximalizálná a kötelező óraszámot a Pedagógusok Szakszervezete a szakképzésben

A szakképzésben dolgozók közalkalmazotti jogállásának visszaállítását, a tanítási évre vetített munkaidőkeret megszüntetését és átláthatóbb bérrendszer kialakítását is sürgeti a Pedagógusok Szakszervezetének szakképzési és felnőttképzési tagozata. A szervezet egy 24 pontból álló javaslatcsomagban foglalta össze azokat a problémákat, amelyek szerintük azonnali intézkedést igényelnek a szakképzésben.