Hadházy Ákos az alapítványán keresztül fizetné ki a tüntető diákok pénzbírságát

A politikust 300 ezer forintra büntették a kordonbontás miatt, de rajta kívül diákok is kaphattak pénzbírságot.

Hadházy Ákos független országgyűlési képviselőt 300 ezer forintra büntették, miután a Karmelita kolostor előtt történt kordonbontó akciók szervezőjének állapította meg a rendőrség - erről Hadházy Facebbok-oldalán számolt be. Elmondása szerint a rendőrség ezt abból következtette ki, hogy az első akció alkalmával egy láthatósági mellény volt rajta.

mondjuk nem az volt rá írva, hogy rendező, hanem hogy STOP PROPAGANDA

- jegyezte meg üzenetében.

A politikus posztja szerint a másik indoka a rendőrségnek, amiért szervezőnek gondolták az volt, hogy szerintük többet beszélt a sajtóval, mint mások.

Azonban nem csak Hadházy kaphatott pénzbírságot a történtek miatt. A hírek szerint több diákot is megbüntettek, van köztük olyan, akiről már a képviselő is tud. Ezért Hadházy arra kéri az érintett fiatalokat, hogy jelentkezzenek nála, ugyanis az általa létrehozott Tisztességes és Igazságos Társadalomért Alapítványon keresztül segítene kifizetni a bírságokat.

 

 

Hozzászólások

Pedagógusok, dolgozók a szakképzésről: „Nem diákbarát, nem oktatóbarát, pedagógiailag meg öngól”

Lannert Judit szerint a szakképzés „stabil alapokon áll”, ezt az állítást azonban sorra vitatták a bejegyzése alatt megszólaló pedagógusok és szakemberek, szerintük a rendszer ezer sebből vérzik. A technikumi tanulók túlterheltségét, a duális képzés hiányosságait, a centrumrendszer túlzott központosítását, a bürokratikus terheket és az ösztöndíjrendszer problémáit emelték ki.

Miklós György: „Olyan nagy különbségek vannak egyes iskolák között, hogy még egy 5-ös osztályzat sem mindenhol ugyanazt jelenti”

A Szülői Hang képviselője és Nahalka István oktatáskutató szerint a középiskolai felvételi rendszer, valamint a hat- és nyolcosztályos gimnáziumok körüli vita valójában a magyar közoktatás mélyebb problémáira mutat rá. Úgy vélik, a szelekció addig nem szüntethető meg, amíg jelentős különbségek vannak az iskolák között, és sok család azért próbál jobb hírű intézményt találni gyermekének, mert nem bízik a helyi iskola színvonalában.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.

Ideiglenesen katolikus iskola működik a vitnyédi táborban

A vitnyéd-csermajori ingatlan jelenleg oktatási célokat szolgál, ugyanis a Győri Egyházmegye fenntartásában működő kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda használja saját épületének felújítása idején – közölte a vagyonkezelő Széchenyi István Egyetem.