Most már biztos: vége a TÉR-nek
A miniszterelnök közösségi oldalán jelentette be a kormány új döntését.
Statikus vizsgálja át a megrongálódott tetőszerkezetet, de ettől még szeptemberben elvileg elkezdődhet a tanév az épületben.
Húszmillió forint lehet a hódmezővásárhelyi Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola tetőszerkezetének helyreállítása az előzetes becslések alapján a Hódpress cikke szerint. A két hete szombaton lecsapó és a térséget különösen érintő vihar a dél-alföldi városban ugyanis két hatalmas fát is kidöntött, egy 130 éves óriástölgy az intézmény tetejére dőlt.
A település önkormányzata 6 milliót tud adni a helyreállításra – erről rendkívüli közgyűlésen döntöttek –, emellett pályázatot nyújtanak be az állami vis maior alapba más káresetek költségei miatt is, bár Márki-Zay Péter ellenzéki polgármester szerint nem garantálhatják, hogy „Magyarország kormánya nem fogja éppen Hódmezővásárhelytől megtagadni azt, ami minden magyar településnek jár”. Azt egyelőre nem tudni ugyanis, az iskola biztosítása fedezi-e a kárt – írja a portál.
Az érintett iskolát a Domonkos-rendi nővérek tartják fenn és bár az erről szóló törvény alapján arra is benyújtottak igényt, az önkormányzati lap szerdai cikke szerint egyelőre az továbbra is városi tulajdonban áll. A település a fentiek mellett adományokat is vár a károk helyreállítására. A gyökerestől kidőlt fát csak óriásdarun tudták megközelíteni és bár az komoly károkat okozott az épületben, amit ezután statikus vizsgál át, a lap szerint mindez nem akadályozza abban a szeptemberi tanévkezdést.
(Kiemelt kép forrása: Hódpress.hu, a portál engedélyével utánközölve)
A miniszterelnök közösségi oldalán jelentette be a kormány új döntését.
A Magyarországnak járó uniós források egy részét szociális és társadalompolitikai fejlesztésekre fordítaná a Tisza-kormány. Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszter szerint a tervek között szerepel egy olyan iskolai program létrehozása is, amely a diákok mentális jóllétét támogatná.
A sztrájkjog visszaállítása, a tankerületek átvilágítása, az SNI ellátás helyzete – többek között ezekről egyezetett az oktatási és gyermekügyi miniszter civil szervezetek képviselőivel.
Kell a gyereknek a pihenés, ki kell adni a szabadságokat – vannak olyan óvodák, ahol nyomatékosan kérik az óvodapedagógusok, ne vigyék a szülők nyáron az óvodai ügyeletbe a gyereket. Viszont olyan intézményre is akad példa, ahol az előző nap is lehet szólni, hogy másnap bemenne a gyerek.
A gyerekek érdekeit minden szakpolitikai döntés középpontjába helyezné az a javaslatcsomag, amelyet a Gyermekjogi Civil Koalíció adott át Bódis Krisztának. A több mint százoldalas javaslat a gyermekvédelmi, oktatási, egészségügyi és szociális rendszer hiányosságaira kínálna összehangolt megoldásokat.
A Teleki Blanka Gimnázium egykori igazgatója, a Tanítanék Mozgalom vezéralakja még a 2016-os diáktüntetések idején vált ismertté. Később otthagyta az oktatást, jelenleg Dániában él. Most pedig nyílt levelet írt Lannert Judit oktatási miniszternek, amit teljes egészében közlünk.
Az ausztráliai egyetem oktatója azt írta: nem szabad spórolni a minőségen vagy másra bízni a gondolkodást.