Meghamisította egy sztrájkoló tanár nyilatkozatát a közmédia

Megvágta egy sztrájkról nyilatkozó tanár mondatait a közmédia, hogy az megfeleljen a saját narratívájuknak.

  • Tornyos Kata

2022. január 31-ére pedagógusszervezetek kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak országszerte, erről Debrecen önkormányzati fenntartású televíziója, a Debreceni Televízió is beszámolt, majd az M1 Híradója is, de ott kicsit másképp.

A legtöbb tanteremben rendben elindult a tanítás, több alsós tanító viszont az első két órában a tanáriban sztrájkolt, hangzott el az adásban, amiben természetesen elmondták azt is, milyen követeléseik vannak a pedagógusoknak – írta meg a 444.

A riportban mutatták egy sztrájkoló tanár nyilatkozatát, amit a köztévének adott. Borsos Tamás a következőket mondja el:

„Feleségemmel nagyon sokszor téma mostanában a méltánytalan fizetés. Gondolkodunk, a jövőbe tekintünk, gondolkodunk külföldben. Azt halljuk barátoktól, rokonoktól, akik kinn dolgoznak, tanítanak, hogy jóval a többszörösét keresik az itthoni fizetésnek. Ez nagyon bosszant és frusztrál bennünket...”

Az iskola 80 pedagógusa közül 20 sztrájkolt, a sztrájkhoz több debreceni iskola is csatlakozott, de mindenhol meg tudták oldani a helyettesítést, zavartalanul zajlott a tanítás – hangzott el.

 

Majd az M1-en is beszámoltak az eseményről "A tanárok többsége nem sztrájkolt" címmel. Ekkor játsszák be Borsos Tamást, aki részt vett a sztrájkban, de nem értett egyet minden követeléssel. A tanártól a nyilatkozatának csak azt a részét – az első szavait – vágták be, ami illeszkedett a közmédia narratívájához:

 

„...most van egy egzisztenciánk. Mi pedagógusok, így együtt, nem panaszkodunk olyan szinten a fizetésre, mert így boldogulunk, a hiteleinket tudjuk fizetni, a gyermekeinket el kell látni, nem kell félnünk a holnaptól...”

 

Borsos Tamás elmondta a 444-nek, hogy cselesen kiollózták a nyilatkozatot: azt a félmondatot vágták bele a műsorba, ami alátámasztotta az álláspontjukat. "Okoltam magam később, hogy jóhiszemű voltam, és árnyaltan próbáltam fogalmazni. Ők meg lerombolták a mondanivalómat" – mesélte. Itt meg tudjátok nézni, hogy mit vágott ki a közmédia.

 

 

 

 

 

 

 

Hozzászólások

5 videó, amelyek segítenek felkészülni a matekérettségire

Szeretnétek minél több pontot szerezni az érettségin? Jó helyen jártok – segítünk, hogy jól sikerüljön a felkészülés. Legyen szó a számológép praktikus használatáról, a logikai tagadás megértéséről vagy hatékony tanulási stratégiákról, a Studium Generale csapatával összegyűjtöttünk néhány igazán hasznos tudnivalót, amelyekkel könnyebben vehetitek az akadályokat.

@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

„Olyan miniszterre van szükség, aki hatással van a miniszterelnökre” – átfogó változásokat vár a PSZ

Szabad tankönyvválasztást, új Nemzeti alaptantervet és valódi egyeztetést sürget Totyik Tamás, aki szerint az oktatási rendszer problémái egymásra épülnek, és egyfajta „pillangóhatásként” erősítik fel a társadalmi különbségeket. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke úgy látja, az új kormánynak egyszerre kellene gyors lépéseket tennie és hosszú távú reformokba kezdenie.