Az iskolákban landolnak a népszámláláson használt tabletek, de a diákok nem örökbe kapják őket

KSH a tavalyi népszámláláson használt tabletek egy részét a közoktatás digitalizációjára fogja fordítani, és iskolákhoz kerülnek szerte az országban.

  • Eduline

Ahogy már mi is megírtuk, a tabletek (egy része biztosan) az iskolákhoz kerül majd. A hvg.hu megkérdezte a Belügyminisztériumot, hogy hány iskola kap a 22 ezer tabletből, mikorra szállítják le ezeket, a diákok mellett kapnak-e a tanárok is, illetve ki és mi alapján dönti el, hogy melyik intézmény és hány eszközt kap?

A lap szerint a tárca válaszából mindössze annyi derült ki, hogy "a tableteket a tankerületi központok osztják szét az intézmények között, kiszállításuk 2023 áprilisában kezdődik”.

Fontos részlet az is, hogy az iskolai laptopprogramnál állami tulajdonban maradnak a gépek, a felhasználók viszont a tervek szerint az érettségi után az akkori értékükön megvásárolhatják. Viszont ezt a tabletek esetében nem így lesz, a tárca szerint az eszközök állami tulajdonban maradnak, megvásárlásukra nem lesz lehetőség.

 

Hozzászólások

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.