Mutatjuk, mit tehettek, ha hibát vesztek észre a középiskolai felvételi tesztek javításában

Szombat délelőtt több mint 71 ezer magyar diák írta meg a középiskolai központi felvételit. Az eddigi visszajelzések szerint a magyar korrekt, a matek viszont annál nehezebb volt: a vizsgázóknak három feladattal is meggyűlt a bajuk. Bár a kiértékelt eredményekre néhány napot még várni kell, mutatjuk, mit tehettek, ha problémátok akad a feladatlapok értékelésével.

  • Eduline

A középiskolák egy része már közzé is tette, mikor lehet megnézni a kijavított dolgozatokat. Ha a megtekintés és a feladatok ellenőrzése után úgy gondoljátok, hogy a hivatalos javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés született, a megtekintést követő első munkanapon, legkésőbb 16:00-ig észrevételt tehettek erről az érintett intézményben. Ha ezt esetleg elmulasztjátok, egy napon belül nyújthattok be igazolási kérelmet.

Az észrevétel benyújtását követően a vizsgát szervező iskola 3 munkanapon belül elbírálja azt, és indoklással együtt határozatot küld a döntésről.

Ha az eredménnyel ezt követően is elégedetlenek vagytok, a döntés kézhezvételét követő három napon belül, a vizsgát szervező középiskolában fellebbezést nyújthattok be az Oktatási Hivatalhoz.

felvi.hu

Nagyon fontos, hogy ezt kizárólag abban az intézményben tehetitek meg, ahol a központi felvételi vizsga zajlott. A fellebbezés benyújtását követően az Oktatási Hivatalnak nyolc napja van, hogy elbírálja azt. Ennek eredményét elektronikus vagy postai úton, írásban közlik majd az iskolával és a fellebbezést benyújtó kérelmezővel is.

A fellebbezés benyújtásáról és a központi felvételi vizsgáról itt olvashattok bővebben.

Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.