Decembertől határozatlan időre bezárnak egy nyíregyházi bölcsődét a magas rezsiárak miatt

Az érintett szülőknek három hete maradt, hogy eldöntsék, melyik másik intézményben helyezik majd el a gyereküket.

  • Eduline

A nyíregyházi Hóvirág bölcsődébe járó 31 kisgyereket más intézményekbe helyezik majd át - derül ki az RTL Híradójából.

A szülők azt mondják, váratlanul érte őket a város döntése, nem kaptak róla tájékoztatást és nem értenek egyet vele. Hozzátették, ha jelezték volna nekik, hogy ekkora baj, a költségek egy részét átvállalták volna.

A riport szerint van, akinek nincs autója, így fél órával is több időbe telik majd a másik, kijelölt bölcsödébe vinni gyermekét. A híradónak nyilatkozó szakértő szerint a bölcsődeváltás mentálisan nagyon megterhelheti a gyerekeket.

Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.