Győrben is összeköltöztethetnek több középiskolát, és mindenhol maximum 18 fok lesz

Október 1-től új szabályokra számíthatnak a Győri Szakképzési Centrumhoz tartozó tizennyolc győri és mosonmagyaróvári középiskolában.

  • Eduline

Sajtóhírek szerint első körben több iskola költözhet, a győri Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Technikum október 15-től ideiglenesen bezárhat, a diákok a Baross iskolába költözhetnek - írta meg a Telex az Új Szó cikkére hivatkozva. Az is felröppent, hogy ezzel egy időben a Baross diákjai Deák Ferenc Közgazdasági Technikumban tanulhatnak majd úgy, hogy délelőtt az egyik, délután a másik iskola diákjainak lesznek órái a tanintézetben.

De annak az ötlete is felröppent, hogy gázon és a villanyon úgy spórolnának az intézményekben, hogy mindenhol 18 fok lehet a maximum hőmérséklet - sőt van, ahol a folyóson csak 12 fok. A tornatermek használatával kapcsolatban is lehetnek változások, de a kollégiumokból is kiköltöztetnék a diákokat hétvégére, ugyanis ott is levennék a fűtést.

A lap szerint az érintett iskolákat a napokban értesítik majd, több iskolában pedig jövő héten szülői értekezletet is tartanak. A Telex egyébként megkereste az intézkedések kapcsán a Győri Szakképzési Centrum főigazgatóját kérdéseinkkel, választ egyelőre nem kaptak.

Debrecenben már döntöttek

Ahogy már megírtuk, legalább hat technikumot összevonnak október 1-jétől Debrecenben az elszálló rezsiköltségek miatt: a fűtési szezon idején két középiskola osztozik majd egy épületen, a diákok pedig délelőttös és délutános "turnusban" járnak majd be az órákra.

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.