Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
A döntés azoknak is problémát okoz, akiknek péntekenként estig vannak óráik, és azoknak is, akik sport- vagy más versenyek miatt hétvégén is a kollégiumban maradnának.
A Budapesti Egyesített Középiskolai Kollégiumba, a Mogyoródi úti diákszállóba sokan azért költöztek, mert hétvégén is nyitva volt, nem kellett hazamenni a kollégistáknak. Októbertől viszont péntekenként minden diáknak délután négyig el kell hagynia az épületet, csak vasárnap délután térhetnek vissza – adta hírül az RTL híradója.
A szülők úgy tudják, a rezsiköltségek emelkedése miatt zárják be hétvégente a kollégiumot, a tankerületi központ szerint azonban azért döntöttek így, mert hétvégenként mindössze kétszáz diák marad a kollégiumokban, így kevesebb ügyeletes intézményre van szükség.
Hozzátették: a korábbi években is átköltöztek egyik épületből a másikba a diákok, ami szerintük azért nem okozhat nagy gondot, mert csupán néhány sarokra vannak egymástól.
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Összegyűjtöttünk néhány izgalmas programot a nyár utolsó heteire!
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Több mint 100 kiadvány tankönyvvé nyilvánítása zárult le sikeresen, így ezekkel is bővül az iskolák számára elérhető tankönyvkínálat.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.