Videó: tüntető diákok várták Áder János azt egyik budai gimnázium előtt

Szerdán a II. kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumban tartott előadást Áder János. A látogatásról közzétett videón látszik, hogy az elnöki konvojt tiltakozó diákok fogadták.

  • Eduline

„Kockás ingekkel, és szalagokkal vártuk tűkön ülve a felszólalót. Az iskolán kívüli diák támogatóink pedig a jól ismert "Tanárainkkal vagyunk" molinóval fogadták a leköszönő államfőt” – olvasható a videó mellett, amelyet a hvg.hu szúrt ki.

A molinó a múlt heti diák- és tanártüntetésekről ismerős lehet. A videó elején látható a köztársasági elnök érkezése, később archív felvételeket vágnak be a múlt heti tüntetésekről. A videóban noÁr Tanítani akarunk című dalát keverték.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Minisztérium a csömöri iskolaigazgató kinevezéséről: Lannert Judit nem gondolta meg magát, a tankerület kommunikált félre

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium szerint Lannert Judit nem változtatta meg a csömöri iskola igazgatójának kinevezéséről szóló korábbi döntését. A tárca lapunknak azt írta, egyetlen miniszteri döntés született Bátovszky János megbízásáról, a félreértést pedig a Dunakeszi Tankerületi Központ hibás kommunikációja okozta. A minisztérium azt is elárulta, miért hosszabbították meg egy évvel az igazgató megbízását.