Mikor tartják idén a középiskolai beiratkozásokat?

Hamarosan ismét fontos dolga lesz a leendő középiskolásoknak. Mutatjuk a részleteket.

  • Tóth Alexandra

Már tényleg nincs sok hátra a tanévből, és kezdődhet a lazítás, de a leendő középiskolásoknak még lesz egy fontos teendője: ugyanis – az Oktatási Hivatal (OH) tájékoztatása szerint - 2021. június 22-24 között tartják a beiratkozást a középiskolákba.

Mi történik, ha egyik középiskolába sem kerültetek be?

Amennyiben az általános felvételi eljárás időszakában nem kerültetek be egy középiskolába sem, vagy felvételt nyertetek, de bármilyen okból megváltoztatjátok döntéseteket akkor – a 2021. május 10. és augusztus 31. között megtartható rendkívüli felvételi eljárás során – egyénileg, közvetlenül az általatok választott iskolában tudtok jelentkezni, és egyeztetni arról, hogy szeptemberben már ott kezdhessétek a tanévet. Erre akkor van lehetőségetek, ha az adott suliban az általános felvételi eljárás után maradtak betöltetlen férőhelyek.

Az OH ugyanakkor felhívja a figyelmet arra, hogy a rendkívüli felvételi eljárás már nem része a középfokú intézmények felvételi információs rendszerének (KIFIR). Azt, hogy ebben pontosan melyik iskolák vesznek részt, és milyen férőhelyeket hirdetnek meg, itt nézhetitek meg.

A rendkívüli felvételi eljárásban való részvétel módját és feltételrendszerét a fogadó középfokú iskola igazgatója határozza meg. Az intézmény vezetőjének pozitív döntését követően beiratkozhattok a középiskolába – teszik hozzá.

Ha kíváncsiak vagytok, milyen fontos dátumok lesznek még ebben a hónapban, itt találjátok őket.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Készül a jogszabály: újra a szülők és az óvodapedagógusok dönthetnek az iskolaérettségről

A 2027/2028-as tanévtől jelentősen átalakulhat az iskolaérettségről szóló döntés rendszere. Az oktatási tárca azt közölte, hogy készül egy jogszabálytervezet, amely szerint ismét nagyobb szerepet kaphatnak a szülők és az óvodapedagógusok. Ha ők egyetértenek abban, hogy a gyerek iskolaérett, nem az Oktatási Hivatalnak kell döntenie a kérdésben.

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Vitézy Dávid: „Újjáélesztjük a budapesti Diákváros projektjét, a régi terveket felülvizsgáljuk”

Újraindítanák a budapesti Diákváros korábban leállított projektjét – jelentette be Vitézy Dávid. A fejlesztéshez tartozó területek és a korábban elkészült tervek augusztus végére a Közlekedési és Beruházási Minisztériumhoz kerülnek. A régi terveket az eltelt évek miatt felülvizsgálják, de továbbra is egy lakó- és kollégiumi funkciókat ötvöző városnegyed kialakítása a cél.