PDSZ: Inkább tartson tovább a tanév, de azonnal kezdődjön a téli szünet

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint a jelenlegi helyzetben a kormánynak azonnal el kellene rendelnie a téli szünetet. A kiesett napokat pedig év végén kellene pótolni.

  • Eduline

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) mérlegelte a múlt heti tömeges tesztelések eredményeit, illetve a jelenlegi helyzetet, és azt javasolja a kormánynak, hogy haladéktalanul rendelje el a téli szünetet mostantól, annak eredetileg tervezett végéig, azaz 2021. január 4-ig. A szakszervezet közleményében azt írta, az így kiesett napokat - nagyjából két hetet - június 16-ától 30-áig lehetne pótolni.

Szerintük a szünet napjainak átszervezésével azonnal és hatékonyan csökkenthető lenne a mostani, egyre kockázatosabb téli időszakban a kontaktusok száma, és ezzel a vírus terjedése is. Úgy gondolják, hogy júniusban - egyrészt a várható természetes esetszám-csökkenésnek köszönhetően, másrészt az addigra jó eséllyel megindított vakcina-programok hatására - már biztonságban, és nagy eséllyel személyesen pótolható lenne a kieső két hét, ami az online oktatás miatt most egyébként is nehézkesen működik.

A PDSZ szerint a szünetátrendezés az egyetlen jó megoldás a jelenlegi helyzetben. Mint írták, ez nem okozna különösebb fennakadást már csak azért sem, mert a júniusi időszak az intézményekben jellemzően a kirándulásokról, év végi ismétlésekről, közösségi tevékenységekről szól.

Mindeközben Maruzsa Zoltán a szerdai sajtótájékoztatón hangsúlyozta, céljuk továbbra is az, hogy működjön az oktatás. A köznevelési államtitkár azt is kiemelte: a múlt héten lezajlott teszteléssel kapcsolatban a részvételi aránynak ő sem örül - kötelezni azonban nem akartak senkit, de a teljeskörű részvételnek jobban örültek volna.

Újra akcióban a honvédség: újabb iskolákat fertőtlenítenek

Senki ne ijedjen meg, ha terepmintás ruhában lát embereket iskolák környékén, ismét ózongenerátorokkal végeznek biológiai fertőtlenítést a katonák.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

A garantált bérminimum szintjére emelnék a doktoranduszok ösztöndíját – nyílt levelet írtak a kormánynak a PhD-hallgatók

A mindenkori garantált bérminimum szintjére emelnék a doktoranduszi ösztöndíjat egy újonnan alakult, alulról szerveződő doktoranduszcsoport tagjai. Nyílt levelükben azt követelik, hogy a jelenleg havi 140 ezer forintos alapösztöndíj helyett minden PhD-hallgató legalább havi bruttó 373 200 forint támogatást kapjon.

Lovász László: „Attól félek, hogy a gyerekek életét tönkreteszi, hogy folyamatosan felvételire készülnek”

A magyar oktatás egyik legnagyobb problémájának azt tartja Lovász László matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnöke, hogy a gyerekeknek egyre korábban kell versenybe szállniuk a jobb iskolákért. Szerinte a jelenlegi rendszer túl nagy nyomást helyez a diákokra, miközben a legtöbb tehetség ilyen fiatal korban még nem mérhető fel.

A gyerek nem vezethet autót – Hogyan válik a szabadság valódi felelősséggé az iskolában?

A magyar közélet egyik visszatérő problémája, hogy a vitákban hajlamosak vagyunk a másik oldalt nem egyszerűen ellenfélnek, hanem ellenségnek tekinteni. Ez a gondolkodásmód lassan átitatja az oktatásról, a közéletről és a közintézményekről szóló beszélgetéseket is. Pedig a demokrácia lényege éppen az, hogy az egyet nem értés nem zárja ki az együttműködést. A magyar társadalom polgárosodása történelmi léptékben még mindig folyamatban van. A szabadság, az autonómia és a felelősség viszonya sokszor nem stabil kulturális tapasztalat, hanem tanulási folyamat. Ez az oktatásban különösen jól látszik.