Több mint félmillióan nézték meg a miskolci gimnázium zseniális videóját

Egy hét alatt több mint félmillióan nézték meg a Miskolci Herman Ottó Gimnázium videoklipjét. A We Are the World című dal feldolgozásában a nyolcosztályos intézmény összes tanulója és diákja, majdnem nyolcszáz ember énekelt együtt.

  • Eduline

A videoklip ötlete Kiss Zoltán fejéből pattant ki, miután két diákja és egy kollégája megkereste azzal, hogy készítsenek valamit erre a dalra. A magyartanár kitalálta a forgatókönyvet, és körülbelül két hónap alatt sikerült megvalósítani az elképzeléseket. A klipben 25 szólista szerepel az iskola minden évfolyamából – számolt be a Hír TV.

Kiss Zoltán szerint azért lett ennyire sikeres a klip, mert a mondanivalója mindenki számára érvényes lehet – hogy a gyerekek jövője „a mi kezünkben is van”

A hermanos diákok még a We are the World sikereit dolgozzák fel, de már körvonalazódik egy újabb, még nagyobb szabású produkció a miskolci intézmény előadásába.

A videót itt nézhetitek meg:

Remek videót készített egy miskolci gimnázium

Az 1985-ös We Are the World című dalt énekelték el a Miskolci Herman Ottó Gimnázium diákjai és tanárai.

 

Hozzászólások

„Nem a betűkkel kellene kezdeni az olvasást” – Fóti Péter szerint a gyerekek nem úgy tanulnak, ahogy az iskola tanítja őket

Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg. Szerinte az olvasás, az írás és a matematika tanításában az összefüggések megértésének kellene megelőznie a részek elemzését, ami az alsós pedagógia gyökeres átalakítását is szükségessé teszi. Vélemény.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.