Elnézték az iskolatej programot: sem tej, sem kifli nem jár a romániai diákoknak

Hiába folytatódott szeptembertől a „tej és kifli” program a romániai általános iskolákban, több ezer diák egyelőre sem tejet, sem kiflit nem kap tízóraira – az önkormányzatok ugyanis elfelejtették kiírni a közbeszerzési pályázatot.

  • Eduline
Beszterce-Naszód megyében naponta – elvileg – egy kis doboz tejet és egy kiflit kapnak az általános iskolások, de mivel a megyei önkormányzat nem írt ki közbeszerzési pályázatot, a diákok egyelőre csak tejet kapnak, kiflit nem – írja a manna.ro. A tanulók leghamarabb a következő hónapban számíthatnak teljes tízóraira.

Iskolatej program itthon - Romániában akadozik

Bihar megyében egyáltalán nem volt közbeszerzési pályázat a 2011/2012-es tanévre. Mivel több település nem akarta átvenni a program szervezésének feladatait az államtól, idén sem a nagyváradi, sem a nagyszalontai diákok nem kapnak kiflit és tejet.

eduline
Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.