Gödi és váci iskolákban kezdhetik meg a tanévet a csörögi diákok

A Pest megyei kormányhivatal vezetője, Tarnai Richárd utasítására gödi, illetve váci iskolákban kezdheti meg az új tanévet az a hét csörögi kisdiák, akinek a felvételét az iskolával nem rendelkező Csörög környéki összes oktatási intézmény elutasította – közölte Kiss Attila, a kormányhivatal kommunikációs vezetője.

  • Eduline

A Roma Sajtóközpont (RSK) keddi közleménye szerint kilenc csörögi roma elsőst a környék egyetlen általános iskolája sem akart fogadni. Mint írták, a hatóságok ide-oda tologatták az ügyet, majd hétfőn a fővárosi kormányhivatal soron kívül hatósági ellenőrzést végzett. Ennek eredményeként a szaktárca által kijelölt Pest megyei kormányhivatalt kérték fel azoknak az iskoláknak a megnevezésére, ahol kötelezően fogadni kell a máshol elutasított csörögi elsősöket. A csörögi diákokról írt korábbi cikkünket itt olvashatod el.

 

Az MTI információi szerint időközben két kisiskolás családjának mégis sikerült "elintéznie" a falu környékén a felvételt, így a Pest megyei kormányhivatal határozata alapján már csak hét diák számára jelöltek ki iskolát.

 

A kormánymegbízott utasítására a gyerekek közül öten két gödi iskolában, ketten egy váci alapfokú oktatási intézményben kezdhetik meg a tanévet – közölte Kiss Attila. A kormányhivatal kommunikációs vezetője nem kívánta megnevezni az érintett intézményeket, arra való tekintettel, hogy a határozatok kézbesítése még folyamatban van.

MTI 

 

Hozzászólások

Mi lesz az érettségizőkkel, ha sztrájkolnak a tanárok? – a köznevelési törvényről vitáztak a parlamentben

A pedagógusok sztrájkjoga, az érettségizők felkészítése és a gyermekfelügyelet is előkerült a köznevelési törvény módosításának parlamenti vitájában. A Fidesz és a KDNP szerint a változtatásoknál nagyobb garanciák kellenének a diákok és a családok védelmére, miközben a pedagógus szakszervezetek korábban éppen azért kritizálták a tervezetet, mert szerintük az továbbra is túlságosan korlátozza a pedagógusok sztrájkjogát.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu