Százmillióval tartoznak a települések a tankönyvterjesztőknek

Jelenleg százmillió forint körüli összeggel tartozik több mint két tucat önkormányzat a tankönyvterjesztőknek; a cégek többsége csak akkor hajlandó átadni az új tankönyveket az érintett oktatási intézményeknek, ha az önkormányzatok az előző évi és az idei szállítmány árát is kiegyenlítik - ismerteti a keddi Népszabadság.

  • Eduline

A kialakult helyzet körülbelül tízezer gyereket érint. A tankönyvterjesztők bojkottja azonban nem teljes körű: a Nemzeti Tankönyvkiadó Zrt. vállalja az "ingyenes" tankönyvek kiszállítását és engedélyezi azok szétosztását. Ez azonban csak az érintettek töredékét érinti: a Nemzeti Tankönyvkiadó hatszáz iskolának terjeszti a saját tankönyveit közvetlenül, a maradék, nagyjából kétezer iskolának a többi, bojkottot hirdető terjesztő viszi ki a köteteket.

gg

Kiss János Tamás, a Nemzeti Tankönyvkiadó Zrt. vezérigazgatója hétfőn közölte: döntésük nem a terjesztőkkel vállalt szolidaritás megtagadásáról szól. Üzletpolitikájuk része, hogy ha megrendelést kapnak, akkor azt teljesítik, a fizetési hátralékba került önkormányzatokkal pedig megegyezésre törekszenek.

 

A napilap cikke szerint Hoffmann Rózsa, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatásért felelős államtitkára kedden egyeztetni fog a tankönyvterjesztőkkel.

MTI 

 

Hozzászólások

A levelezős hallgatók szerint méltánytalan, hogy ők nem kapnak országos utazási kedvezményt, petíciót indítottak

A petíciót kezdeményező szerint a levelező képzésben tanulók jelentős része teljes munkaidő mellett, családot nevelve vagy más kötelezettségek mellett végzi tanulmányait, miközben rendszeresen kell utazniuk konzultációkra, vizsgákra, kötelező jelenléti órákra, laborfoglalkozásokra és szakmai gyakorlatokra is. Ezért kéri arra a kormányzatot, hogy gondolja újra a szabályozást.