Újabb iskolára kerülhet lakat szeptemberben

Szeptembertől megszűnhet az Eötvös Utcai Általános Iskola – az intézményben utoljára két évvel ezelőtt indult teljes létszámú első osztály, 2009-ben és 2010-ben már nem volt elég jelentkező. Az iskola sorsáról májusban dönt az önkormányzat.

  • Eduline
Az iskolában tanuló 220 diák a Bolyai János Általános Iskolában folytathatja tanulmányait, a szülők egy része azonban elégedetlen ezzel a megoldással – attól tartanak, hogy az osztályközösségek felbomlanak.

Szabó Gyula, az oktatási bizottság elnöke a dehir.hu-nak úgy nyilatkozott, az iskolában évek óta problémát jelent a csökkenő diáklétszám, ebben a tanévben egyáltalán nem indult első osztály. „Idén körülbelül tízen jelentkeztek az iskolába, ez sajnos nem elég egy önálló osztály indításához” – mondta. Nem Debrecen az egyetlen megyeszékhely, ahol iskolabezárásra kell számítani - országos körképünket itt olvashatod el.

eduline

Hozzászólások

Egy helyen a legnépszerűbb szakokon húzott ponthatárok

A legtöbb jelentkezőt ezúttal is a gazdasági, az orvosi, a társadalomtudományi és a jogi képzések vonzották. A Felvi adatai alapján nappali, államilag finanszírozott képzésre első helyen a legtöbben a gazdálkodási és menedzsment, az általános orvos, a pszichológia, a jogász, valamint a kereskedelem és marketing szakokat jelölték meg.