„Botrányos” iskolai szabály ellen tüntettek a diákok

Tüntetést szerveztek egy nagy-britanniai katolikus iskola diákjai, attól tartanak ugyanis, hogy az intézmény vezetője olyan házirendet vezet majd be, amely – többek között – megtiltja a tanulóknak, hogy egymáshoz érjenek.

  • Eduline
A katolikus iskola épülete. A szülők szerint "káosz van"
geograph.org.uk
A diákok azután kezdtek el gondolkodni a demonstráció lehetőségén, hogy a pedagógusok alaposan leszidtak két diáklányt, amiért kézenfogva sétáltak az udvaron. Szerintük ez a viselkedés „nem illő”, ráadásul az ehhez hasonló gesztusok „túlmutatnak a barátságon” – írja a Sun című brit bulvárlap. A világ legfurcsább iskolai szabályairól szóló összefoglalónkat itt olvashatod el.

A essexi Szent Benedek katolikus iskola sportpályáján több mint száz, tizennégy és tizenhat év közötti diák tüntetett, a tanórák is elmaradtak, a szülők szerint káosz van az intézményben. „A tiltakozást néhány diák váltotta ki, ők azt kezdték el terjeszteni, hogy olyan házirendet vezetünk be, amely megtiltja a tanulóknak, hogy egymáshoz érjenek” – mondta a lapnak John O’Hara igazgató, aki „buta lépésnek” nevezte a diákok heves reakcióját.

A lap által megkérdezett szülők szerint a pedagógusok nem kezelték jól a helyzetet. „Nem csoda, hogy a tinédzserek ezzel a lépéssel válaszoltak nekik” – mondta az egyik tanuló édesapja.

eduline
Hozzászólások

A kémiával folytatódik az érettségi: itt vannak a legfontosabb tudnivalók

Az orvosi szakokra jelentkező diákoknak a biológia mellett emelt szinten kémia- vagy fizikaérettségit is kell tenniük. A kémiaérettségin elvárt eredmény azonban nagymértékben függ a biológiaérettségi teljesítményétől: minél magasabb pontszámot ér el a vizsgázó biológiából, annál nagyobb mozgástér nyílik a kémia esetében. Ugyanakkor a felvételi biztos sikerességéhez itt is nagy valószínűséggel legalább 60-70 százalékos eredmény elérése szükséges.

Sokkal többet ártott, mint használt a modellváltás a Corvinus oktatói szerint: "rendszerváltást" szeretnének

Több mint száz oktató, kutató és egyetemi dolgozó írta alá a Budapesti Corvinus Egyetem szakszervezetének állásfoglalását, amely szerint a modellváltás súlyos károkat okozott az intézménynek. A dokumentumban az egyetemi autonómia helyreállítását, a KEKVA-rendszer megszüntetését és a szenátus újraválasztását követelik.

Vitézy szerint a „hatalmi gőg és arrogancia” iskolapéldája volt a Pázmány Campus – felülvizsgálná a beruházást a Tisza-kormány

„Egy kudarcot örökölt a felálló kormány” – mondta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a meghallgatásán a Pázmány Campusról. A politikus szerint a projekt jól példázza azt a „hatalmi gőgöt és arroganciát”, amely a Fidesz-kormány működését jellemezte. Azt ígérte, hogy a Tisza-kormány felülvizsgálja a beruházást, és egyeztetni fog Józsefváros önkormányzatával is.