Névtelen levélben vádolták pazarlással a SZIE rektorát

Az oktatási miniszternek eljuttatott névtelen levélben vádolták meg a gödöllői Szent István Egyetem (SZIE) rektorát, Solti Lászlót "esztelen pazarlással" - írja az Index. A levélben az intézményvezető 4,7 millió forintos fizetéséről, illetve 14 millió forintos féléves jutalmáról írnak, miközben a tanszékeken várhatóan kifizetési korlátozásokat kell majd bevezetni. Hiller István oktatási tárcavezető az egyetem vezetőit kérte fel a tisztázásra.

  • Edupress
Miután a gödöllői egyetemen tavasszal szórólapokon hívták fel a dolgozók és a hallgatók figyelmét az intézményvezetők által, saját maguk részére megszavazott magas fizetésekre, majd a SZIE rendészei eltávolították az említett figyelmeztetéseket, "az egyetem jövőjéért aggódó közalkalmazottak, fiatal és idős oktatók, kutatók, fizikai dolgozók" az oktatási miniszterhez fordultak - olvasható az Indexen. 

Hiller Istvánt ebben arra kérték, hogy vessen véget az intézményben folyó pazarlásnak. A levél írói a büdzsét milliós kiadásokkal terhelő döntésekről számolnak be - mint például az intézmény átvilágítására elkülönített, majd a levélírók szerint eredménytelenül felhasznált 160 millió forint, illetve a rektornak és két elődjének megszavazott, életük végéig járó tiszteltbeli honorárium, havi 400 ezer forintos összeg -, miközben a rektor másfél évet követően sem teljesítette a rövid távú rektori programban szereplő célokat. 

Az Oktatási és Kulturális Minisztérium vezetője a lapnak elmondta: "kérte az intézményt, hogy saját hatáskörben vizsgálja meg a bejelentésben foglaltakat." Solti László vállalja akár a számvevőszéki ellenőrzést is a hónapokkal ezelőtti üggyel kapcsolatban - közölte az Index megkeresésére. Kifejtette: nem valósak a levélben foglalt fizetési adatok, a miniszter pedig felügyeleti jogánál fogva ismeri az összeget. Azt magántermészetű információnak vélve a rektor nem árulta el bérét, amennyiben azonban a miniszter úgy döntene, hogy nyilvánosságra kívánja hozni, úgy ő ennek nem lesz akadályozója. 

(www.edupress.hu)
Hozzászólások

„A pedagógusoknak levegőre van szükségük” – Lannert Judit szerint a rendszer nem engedi hibázni sem a tanárokat, sem a diákokat

A pedagógusértékelési rendszer teljesen elhibázott. Nem elég szeretni a gyerekeket, hinni is kell bennük. A magyar oktatás bebetonozza a különbségeket. Ilyen állításokat fogalmazott meg Lannert Judit abban a majdnem egyórás interjúban, amelyet Magyar Péter készített vele, miután bejelentette, hogy őt jelöli a TISZA-kormány gyermek- és oktatásügyi miniszterének.

„Szegregált iskolából nem vezet út egyetemre” – a pedagógiai kultúrában látják a fő problémát a szakértők

Nagyon ambiciózus vállalás a Tisza Párt részéről minden gyereket megtanítani értőn írni-olvasni az alsó tagozat végére, az oktatási rendszer átalakításához nemcsak szerkezeti reformokra, hanem „mentális forradalomra” is szükség lenne – többek között erről beszélgetett Lannert Judit, Nahalka István és Váradi Balázs a Qubit podcastjában.

@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Ruff Bálint a lopás történeti megítéléséről írta diplomamunkáját a Pázmányon

A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.